Un tātad ...

 

Esmu dzimis 1967. gada 23. decembrī Rēzeknē (mana māmiņa ir no Latgales). Bērnībā sapņoju kļūt par diplomātu, taču 1987. gadā, kad beidzu Valmieras Viestura 3. vidusskolu, gaisā virmoja tik pamatīgas neatkarības vēsmas, ka pazuda jebkāda vēlēšanās doties uz Maskavu un mēģināt iestāties Starptautisko attiecību institūtā. Tā vietā izvēlējos Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes vēstures nodaļu.

Pēc tam kā Zviedru institūta stipendiāts studēju politiskās zinības Umea universitātē Zviedrijā (1991. – 1992.), savukārt Maģistra grādu starptautiskajās attiecībās kā ASV Kongresa stipendiāts ieguvu Džordža Vašingtona universitātē ASV (1993. – 1995.).

Strādāt sāku jau studiju gados kā vēstures skolotājs, bet 1990. - 1991.gados Latvijas radio vadīju sabiedriski politisko raidījumu Gadsimtu griežos, pēc tam biju joprojām populārā raidījuma “Lieliskais piecinieks” producents un vadītājs.

Studējot ASV, prakses laikā biju vēstnieka Ojāra Kalniņa palīgs Latvijas vēstniecībā ASV (bērnības sapnis kaut nedaudz piepildījās). Pēc atgriešanās Latvijā par manu darba vietu kļuva PHARE Ārējo resursu plānošanas un izmantošanas vienība, kur biju ES Baltās grāmatas juridiskais redaktors. No 1997. līdz 2002. gadam ieņēmu Valsts ieņēmumu dienesta Galvenās muitas pārvaldes Muitas modernizēšanas daļas priekšnieka amatu.

2002. gadā pievienojos partijai Jaunais Laiks, jo uzskatīju šo partiju par vienīgo politisko spēku, kas spējīgs Latvijā īstenot godīgu un atklātu finanšu u.c. politiku visu iedzīvotāju nevis šaura slāņa interesēs. Kopš 2002. gada oktobra esmu  Saeimas deputāts. Līdz 2004. gada decembrim ieņēmu Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas priekšsēdētāja amatu, bet no 2004.gada 2. decembra līdz 2006. gada 7. aprīlim biju Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās, kur izdevās iedzīvināt ideju par sociālo integrāciju.

2006. gada 7. oktobra vēlēšanās, pateicoties vēlētāju atbalstam, kļuvu par Latvijas Republikas 9. Saeimas, vēlāk 10. Saeimas, ārkārtas vēlēšanās 11. Saeimas, kārtējās vēlēšanās 12. Saeimas, bet šobrīd jau 13. Saeimas deputātu. Esmu ievēlēts no partijas Jaunā Vienotība saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā. 10., 11. un 12. Saeimā biju Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, 13. Saeimā esmu Jaunās Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, kā arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas biedrs.

Vairāk par manu darbību Saeimā iespējams uzzināt šeit ...

Kā papildinājums - mana - t.i. Ainara Latkovska - pavisam oficiālā biogrāfija

 

Dzimis 1967. gada 23. decembrī

 

Izglītība:

 

1975. – 1987. g. Valmieras Viestura 3. vidusskola

1987.g. – 1993. g. Latvijas Universitāte, Vēstures un filozofijas fakultāte, Rīga, Latvija, vēsturnieks un vēstures pasniedzējs

1991.g. – 1992.g. Umeas Universitāte, Umea, Zviedrija, Politiskās zinības, Zviedru institūta stipendiāts

1993.g. – 1995.g. George Washington University, Vašingtona, ASV. Maģistra grāds, Starptautiskās attiecības, ASV Kongresa stipendiāts

 

 

Kopā ar Valmieras savulaik Viestura 3. vidusskolas, bet pēc tam Valmieras Viestura vidusskolas ilggadējo direktoru Ivaru Briedi - izcilu pedagogu, iedvesmojošu cilvēku un īstenu Latvijas patriotu.

  

 

Mans absolventa ķieģelītis Džordža Vašingtona universitātes bruģī. Jūtos piederīgs tradīcijai.

 

Darba pieredze:

 

1990.g. – 1991.g. Latvijas radio, sabiedriski politiskā raidījuma „Gadsimtu griežos” vadītājs

1992.g. – 1993.g. Latvijas Radio, raidījuma „Lieliskais Piecinieks” producents un vadītājs

1994.g. Latvijas Republikas vēstniecība, Vašingtona, ASV, Vēstnieka palīgs

1995.g. PHARE Ārējo resursu plānošanas un izmantošanas vienība, „ES Baltās grāmatas” juridiskais redaktors

1995.g. – 1996.g. Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Ārējās informācijas nodaļas priekšnieks

1997.g. – 2002.g. Valsts ieņēmumu dienesta Galvenās muitas pārvaldes Muitas modernizēšanas daļas priekšnieks

Kopš 2002.gada oktobra - Latvijas Republikas 8. Saeimas deputāts (Partijas Jaunais laiks frakcija), Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas priekšsēdētājs

2004.gada 2. decembris - 2006. gada 7. aprīlis - Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās

Kopš 2006.gada 7. aprīļa - Latvijas Republikas 8. Saeimas deputāts, Saeimas finanšu un budžeta komisijas loceklis

Kopš 2006. gada novembra - Latvijas Republikas 9. Saeimas deputāts (partijas Jaunais laiks frakcija) Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas kā arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas biedrs.

Kopš 2010. gada novembra - Latvijas Republikas 10. Saeimas deputāts (frakcija Vienotība) Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, Saeimas Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas biedrs.

Kopš 2011. gada oktobra - Latvijas Republikas 11. Saeimas deputāts (frakcija Vienotība), Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas (kopš 01.04.2012. - Sabiedrības saliedētības komisijas) sekretārs.

Kopš 2014. gada oktobra - Latvijas Republikas 12. Saeimas deputāts (frakcija Vienotība), Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sekretārs.

Kops 2018. gada oktobra - Latvijas Republikas 13. Saeimas deputāts (frakcija Jaunā Vienotība), Saeimas frakijas Jaunā Vienotība priekšsēdētājs, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas biedrs, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas biedrs. Darbojos arī vēl vairākās apakškomitejās.

 

P.S. Tā kā patlaban darbu nemeklēju, neapgrūtināšu Jūs ar tradicionālo CV informāciju - par to, cik lielisks cilvēks esmu, cik ļoti ilgojos darīt to, par ko man īstenībā nav ne jausmas utt. :)

 

 

create counter