Aizsardzības komisija iztaujās Vējoni par secinājumiem pēc NATO Velsas samita

16.09.2014., LETA

 

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien iztaujās aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) par secinājumiem pēc NATO Velsas samita. Sarunā tiks skarts arī Latvijas ieguldījums NATO ātrās reaģēšanas spēku vienības veidošanā, iepriekš informēja komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Reaģējot uz notikumiem Ukrainā, NATO sabiedrotie ir nolēmuši apstiprināt vienības veidošanu, kas ir vitāli nepieciešami. "Latvija, Lietuva, Igaunija un Polija ir ieguvējas no šī soļa, un arī mums būs jāsniedz ieguldījums vienības tapšanā," norādīja Latkovskis.
Arī komisija ir gatava sniegt visu nepieciešamo palīdzību, lai atbalstītu NATO plānus, piemēram, izstrādājot likuma grozījumus, ja tādi būs nepieciešami. Vissvarīgākais jautājums ir par 2015. gada valsts budžetu, un politiķis cer, ka 12.Saeimā ievēlētās partijas, kuras būs atbildīgas par nākamā gada budžeta apstiprināšanu, to ņems vērā. Kā ziņots, NATO apstiprinājusi ātrās reaģēšanas vienības veidošanu un alianses "pastāvīgu" klātbūtni austrumu dalībvalstīs.
NATO dalībvalstu līderi, kas bija pulcējušies uz samitu Velsā, apstiprināja ātrās reaģēšanas plānu, kas cita starpā paredz izveidot "īpaši augstas gatavības spēkus, kurus iespējams izvērst ļoti īsā laikā", paziņojis alianses ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.
Vienlaikus NATO apstiprinājusi savu spēku "pastāvīgu" klātbūtni alianses austrumu dalībvalstu teritorijā. Tā tiks nodrošināta ar rotācijas palīdzību, norādīja Rasmusens. Viņš uzsvēra, ka alianses Rīcības gatavības plāns došot Krievijai nepārprotamu apliecinājumu, ka "NATO aizsargā visus sabiedrotos jebkurā laikā". "Ja jūs pat tikai domāsiet par uzbrukumu vienam sabiedrotajam, jums būs jāstājas pretī visai aliansei", vēršoties pie jebkura potenciālā agresora, norādīja Rasmusens.

 

 

create counter