Saeimas komisija rosinātās izmaiņas termiņuzturēšanās atļauju regulējumā vērtēs 20.janvārī

05.01.2015., LETA

 
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sēdē 20.janvārī vērtēs piedāvātās izmaiņas termiņuzturēšanās atļauju regulējumā, liecina parlamenta mājaslapā publicētā informācija. Sēdē tiks skatīti uz otro lasījumu iesniegtie priekšlikumi Imigrācijas likumā.
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK iesniegtais un Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītais likumprojekts paredz valsts apdraudējuma novēršanas nolūkā uz laiku apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi. Saskaņā ar nacionālās apvienības priekšlikumu Saeima varēs atcelt šos ierobežojumus.
Savukārt Iekšlietu ministrija (IeM) uz otro lasījumu nākusi ar priekšlikumu piešķirt Ministru kabinetam (MK) tiesības izvērtēt termiņuzturēšanās atļauju ietekmi uz nacionālo drošību vai ekonomisko attīstību un noteikt ierobežojumus šo atļauju izsniegšanai uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku kā uz pieciem gadiem. Ierobežojumi attiektos uz visu vai kādas konkrētas trešās valsts pilsoņiem.
Ministrijas piedāvātās izmaiņas paredz, ka MK izvērtē termiņuzturēšanās atļauju ietekmi uz nacionālo drošību vai valsts ekonomisko attīstību saistībā ar trešo valstu pilsoņu daudzumu valstī vai koncentrāciju noteiktā tās teritorijā un izdod noteikumus, kuros nosaka ierobežojumus atļauju izsniegšanai vairākos gadījumos. Runa ir par ierobežojumiem attiecībā uz atļauju izsniegšanu par ieguldījumu veikšanu jaunas vai jau pastāvošas kapitālsabiedrības pamatkapitālā, par nekustamā īpašuma iegādāšanos, par pakārtotām saistībām ar Latvijas kredītiestādi vai par valsts vērtspapīru iegādi. Minētajiem gadījumiem likumā ir noteikta ieguldījumu minimālā summa.
Komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) iepriekš bija aicinājis IeM izstrādāt priekšlikumus par valdības tiesībām lemt par ierobežojumu noteikšanu kopumā, nevis tikai attiecībā uz kādu konkrētu valsti.
Arī Saeimas Juridiskais birojs rosinājis parlamenta deputātus kā risinājumu apsvērt iespēju deleģēt izvērtējuma tiesības MK, kas pēc noteiktiem kritērijiem un uz noteiktu laiku būtu tiesīgs pieņemt ierobežojošus nosacījumus attiecīgu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanai.

 

 

create counter