CVK apstiprina 12. Saeimas vēlēšanu galīgos rezultātus

22.10.2014., LETA

 
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) trešdien apstiprināja 12. Saeimas vēlēšanu galīgos rezultātus. 12. Saeimā visvairāk mandātu ieguvusi partija "Saskaņa" - 24 deputātu vietas. "Vienotība" jaunajā parlamenta sasaukumā ieguvusi 23 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) - 21, nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - 17 vietas. Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Saeimā ieguvusi astoņus deputāta mandātus, bet partija "No sirds Latvijai" (NSL) - septiņus.
Kā liecina apstiprinātie rezultāti, par "Saskaņu" nobalsojuši 23%, par "Vienotību" - 21,87%, par ZZS - 19,53%, par nacionālo apvienību - 16,61%, par NSL - 6,85%, bet par LRA - 6,66% vēlētāju.
Pārējās partijas šajās vēlēšanās nav pārvarējušas 5% barjeru. Par Latvijas Krievu savienību nobalsoja 1,58%, par partiju "Vienoti Latvijai" - 1,18%, par "Latvijas attīstībai" - 0,89%, par Jauno konservatīvo partiju - 0,7%, par partiju "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām" - 0,19%, par politisko partiju "Izaugsme" - 0,17% un par "Suverenitāti" - 0,11%.
(...)
"Vienotību" Rīgā pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, deputāti Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Aleksejs Loskutovs, Ilze Viņķele un Lolita Čigāne.
Vidzemē no "Vienotības" ievēlēti Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Valmieras mērs Inesis Boķis, bijušais Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis, Saeimas deputāti Ainars Latkovskis, Jānis Upenieks, Vilnis Ķirsis un Romualds Ražuks.
No "Vienotības" Zemgales apgabalā Saeimas deputāta mandātus iegūs pašreizējā parlamenta deputāti Atis Lejiņš un Jānis Reirs un Tukuma mērs Juris Šulcs. "Vienotību" Latgalē pārstāvēs Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un satiksmes ministrs Anrijs Matīss.
No "Vienotības" Kurzemes apgabalā Saeimas deputāta mandātus iegūs Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, parlamenta deputāts Jānis Junkurs un Ministru prezidenta padomnieks Ints Dālderis. Savukārt Saeimas priekšsēdētāja un "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa jaunajā parlamenta sasaukumā nav iekļuvusi. Kuluāros izskanējusi varbūtība, ka viņa varētu kļūt par deputāti, ja kāds Kurzemes apgabalā no "Vienotības" ievēlētajiem deputātiem noliks savu mandātu.
(...)
Vēlēšanās kopā piedalījās 913 491 jeb 58,85% no balsstiesīgajiem. Uz deputātu vietām 12. Saeimā kandidēja kopumā 1156 pretendenti no 13 sarakstiem. 12. Saeima uz pirmo sēdi sanāks 4. novembrī.
(...)

 

 

create counter