Latkovskis: KNAB darbinieku papilddarbi liecina par nepietiekamo atalgojumu

30.04.2015., LETA

 
Atsevišķu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku strādāšana papilddarbos liecina par nepietiekamo atalgojumu un situācijas dēļ, visticamāk, cieš darba kvalitāte, uzskata Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Tas, ka korupcijas apkarotājiem ir jāpiepelnās ārpus tiešajiem darba pienākumiem, ir bēdīgi un liecina, ka algas nav tādas, kādām tām vajadzētu būt, sacīja Latkovskis. Ja cilvēkam ir jādomā par izdzīvošanu, veicot tiešos darba pienākumus, cenšoties tos savienot ar papilddarbu un laika veltīšanu ģimenei, tad, visticamāk, cieš darba kvalitāte, viņš piebilda.
Deputāts arī norādīja, ka tā ir KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka atbildība izlemt, vai atļaut kādam darbiniekam amatpersonas pienākumus savienot ar papilddarbu. Likums pieļauj šādu rīcību, skaidroja komisijas priekšsēdētājs, norādot, ka viņš nevar vērtēt konkrētus gadījumus.
Kā ziņots, KNAB vadošos amatos strādā cilvēki, kuri spiesti piepelnīties citos amatos, ziņo žurnāls "Ir". KNAB Iekšējās drošības nodaļas vadītājs Jānis Roze, kurš ir arī KNAB priekšnieka vietnieks korupcijas apkarošanas jautājumos, piestrādā par instruktoru autoskolā.
Braukt kursantiem rītos un vakaros, kā arī brīvdienās viņš māca autoskolās "Cresco" un "Baltik Pūcēns", bet otrdienu un ceturtdienu vakaros Roze pasniedz teoriju autoskolas "Vanags" filiālē Baldonē. CSDD informācija liecina, ka sešos mēnešos Roze 14 cilvēkus mācījis braukt, bet 33 pie viņa skolojušies teorijā.
Roze nav vienīgais, kas pienākumus KNAB apvieno ar citiem darbiem. Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Ieva Otomere klubā "Figūras draugi" vada tievēšanas nodarbības, vēsta "Ir".
KNAB vadība amatu savienošanā neko nosodāmu vai nepieļaujamu nesaskata. Gada laikā birojā pieņemti 11 lēmumi par amatu savienošanu gan augstākām amatpersonām, gan darbiniekiem. KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča šaubās, ka Otomeres dalību svara vērotāju pulciņā var nodēvēt par nodarbību vadīšanu. Savukārt saistībā ar Rozes darbu autoskolās Jurča uzsver - KNAB ir vērtējis, vai šāda amatu savienošana neradīs interešu konfliktu, netraucēs pildīt tiešos pienākumus un nebūs pretrunā ar nozares ētiku. "Tas ir izvērtēts, un atļauja dota," teica Jurča.

 

 

create counter