Saeimas komisija termiņuzturēšanās atļauju grozījumus varētu atsākt skatīt oktobrī

01.09.2015., LETA

 

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija grozījumus termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanas kārtībā varētu atsākt skatīt oktobrī, sacīja komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Grozījumu Imigrācijas likumā otrajam lasījumam iesniegto priekšlikumu izskatīšanas turpināšana gan būs atkarīga no termiņuzturēšanās atļaujām veltītā ziņojuma izskatīšanas Ministru kabinetā (MK). Paredzēts, ka valdība to skatīs septembrī, tāpēc komisija ziņojumu varētu vērtēt oktobra sākumā.
Saskaņā ar likumu MK ne retāk kā reizi gadā izvērtē termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu par veiktajiem ieguldījumiem - paredzēto noteikumu praktiskās īstenošanas gaitu, rezultātus, to ietekmi uz valsts un pašvaldību budžetu un uz valsts parādu, kā arī uz Latvijas sabiedrības un tautsaimniecības attīstību. Valdībai attiecīgais ziņojums jāiesniedz Saeimai. Pēc ziņojuma izskatīšanas komisija atsāks darbu pie grozījumiem. Deputāti jau iepriekš ir izvērtējuši lielu daļu no iesniegtajiem priekšlikumiem.
Kā ziņots, Saeimā vēl izskatāmajos grozījumos komisijas deputāti atbalstīja priekšlikumu, kas paredz gan lielākas naudas summas ieguldījuma nepieciešamību viena tipa kapitālsabiedrībās termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai, gan citas izmaiņas.
Plānots, ka termiņuzturēšanās atļauju varēs saņemt arī tad, ja tiks veikts vismaz 150 000 eiro ieguldījums alternatīvo ieguldījumu fondā, izpildot pārējos likuma nosacījumus. Attiecīgo priekšlikumu izstrādājusi Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju un Latvijas Darba devēju konfederāciju.
Tāpat komisijās atbalstītie grozījumi Imigrācijas likumā paredz valdībai tiesības nepieciešamības gadījumā apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu par nekustamā īpašuma iegādāšanos, par ieguldījumu veikšanu jaunas vai jau pastāvošas kapitālsabiedrības pamatkapitālā, par pakārtotām saistībām ar Latvijas kredītiestādi vai par valsts vērtspapīru iegādi.
Tajā pašā laikā noraidīts nacionālās apvienības (NA) "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK priekšlikums no Imigrācijas likuma izslēgt punktu, kas paredz piešķirt termiņuzturēšanās atļauju pret nekustamā īpašuma iegādi.

 

 

create counter