KNAB priekšnieks spēs noskaidrot patiesību par Rīdzenes sarunām, cer Latkovskis

01.07.2017., LETA

 
Cerams, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume spēs noskaidrot patiesību par tā dēvētajām "Rīdzenes sarunām" un "oligarhu lietu", tostarp, kādas ierakstīto sarunu daļas ir bijušas KNAB rīcībā, sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Viņam tā sauktās "oligarhu lietas" izbeigšana savā laikā bija pārsteigums. Tagad pēc žurnāla "Ir" publiskotajiem sarunu ierakstu atšifrējumiem pārsteigums esot kļuvis vēl lielāks.
Latkovskis publiskotajās "Rīdzenes sarunās" saskata potenciālu arī jauniem kriminālprocesiem. "Ceru, ka pārbaude ļaus pabeigt gan šo, gan arī citus iespējamus kriminālprocesus. Zemes un mediju nelikumīga pārņemšana vai arī nelikumīga priekšvēlēšanu aģitācija – ir daudz ko noskaidrot," sacīja politiķis. ''Es ceru, ka jaunais KNAB priekšnieks veiks pārbaudes un spēs noskaidrot patiesību,'' uzsvēra Latkovskis.
Kā ziņots, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pauda, ka daļa žurnālā "Ir" publiskoto "oligarhu sarunu" iepriekš nav nonākusi prokuratūras rīcībā. Viņš uzsvēra, ka pirmais solis ir noskaidrot konkrēto sarunu autentiskumu - pēc tam KNAB attiecīgi no tā, cik lielā apmērā šīs sarunas ir autentiskas, ir jāvērtē, vai ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes. "Ja tādas ir saskatāmas, jālemj jautājums par procesa sākšanu konkrētās epizodēs un jāizmeklē – tā var darīt, ja ir likumā noteiktie priekšnosacījumi” sacīja ģenerālprokurors.
Tāpat vēstīts, ka viesnīcā "Rīdzene" noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā "oligarhu lietā", kas tika ierosināta 2011. gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts. 

 

 

create counter