Latkovskis: Prezidenta priekšlikumi nacionālās drošības uzlabošanai ir īpaši būtiski pašreizējos apstākļos

02.11.2015., LETA

 
Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa piedāvātie grozījumi vairākos likumos nacionālās drošības uzlabošanai ir īpaši būtiski pašreizējos apstākļos, jo drošības situācija pēdējā gada laikā ir būtiski mainījusies, kā arī mainījies pats kara jēdziens, pēc tikšanās ar prezidentu žurnālistiem norādīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Pirmie iespaidi par iecerētajiem grozījumiem ir ļoti labi, teica Latkovskis. "Aizsardzības ministrija jau kādu laiku strādāja pie šiem grozījumiem, un esmu priecīgs, ka Vējoņa kungs, būdams prezidents, nav tos aizmirsis, bet virza un iesniegs," sacīja Latkovskis. Viņš arī pauda cerību, ka prezidents turpinās labo praksi aicināt uz šādām sarunām visus Saeimā pārstāvētos politiskos spēkus, uzsverot, ka tā tiek sniegta iespēja iepazīties ar šiem jautājumiem, pirms tie nonāk Saeimā.
(...)
Jau vēstīts, ka Vējonis šodien plāno iesniegt Saeimā trīs likumprojektus tiesiskā regulējuma pilnveidei nacionālās drošības jautājumos, kā arī pirms likumprojektu iesniegšanas parlamentā aicināja uz sarunām Saeimā ievēlēto politisko partiju pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar sagatavoto likumprojektu būtību. Tie galvenokārt saistīti ar dažādu valsts varas institūciju pilnvaru precizēšanu valsts apdraudējuma gadījumā.
Izstrādātie likumprojekti paredz regulējumu Ministru kabineta darbības nodrošināšanai kara vai izņēmuma stāvokļa laikā, virspavēlnieka kompetenci kara laikā, kā arī valsts institūciju savstarpējo sadarbību un aizliegumu nepretoties gadījumā, ja ārējs ienaidnieks veicis militāru iebrukumu vai citādi vērsies pret valsts neatkarību, tās konstitucionālo iekārtu vai teritoriālo integritāti.
Minētie likumprojekti apspriesti Valsts prezidenta paspārnē izveidotajā Tiesiskās vides pilnveides komisijā, kā arī ar citiem konstitucionālo un starptautisko tiesību ekspertiem.

 

 

create counter