Latkovskis: Eiropas Savienībai jau sen bija jānostiprina ārējās robežas

16.11.2015., LETA

 
Eiropas Savienībai (ES) jau sen bija jānostiprina savas ārējās robežas, lai uzlabotu drošības situāciju, sacīja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V). Komentējot jautājumu par nepieciešamo reakciju uz teroraktiem Parīzē, politiķis norādīja, ka daudzu Eiropas valstu un Briseles paviršā attieksme pret ārējām robežām daļēji ir iemesls tam, ka drošības situācija Eiropā ir pasliktinājusies. Robežkontroles trūkums, piemēram, Eiropas dienvidaustrumos ir izteikta problēma jau kopš bijušās Dienvidslāvijas kara beigām.
Lēmumi par ES ārējās robežas stiprināšanu būtu jāpieņem visai drīz, uzskata Latkovskis. Taujāts, vai tas arī Latvijai liks ieguldīt finanšu līdzekļus, politiķis atbildēja, ka naudai būtu jānāk kopīgi no visas ES. Lai uzlabotu drošību, Latvijai ir ļoti nepieciešama ārējās robežas stiprināšana, bet vēl vairāk tas nepieciešams valstu savienības dienvidu un dienvidaustrumu valstīm, norādīja Saeimas komisijas vadītājs.
Savukārt attiecībā uz iekšējām robežām politiķi, kuri aicina tās slēgt, parasti nenosauc konkrētas robežas, jo absurdi izklausītos paziņojums, ka kāds ierosina slēgt robežu ar Lietuvu un Igauniju, pauda deputāts.
Vaicāts par to, vai terorakti Parīzē varētu ietekmēt bēgļu uzņemšanas politiku ES, Latkovskis aicināja apskatīties bēgļu uzņemšanas datus, kas liecina, ka Francija ir uzņēmusi vairākas reizes mazāk bēgļu nekā Vācija, Zviedrija un Austrija. Ja kāds uzskata, ka bēgļu pieplūdums veicina teroraktus, tad teroraktiem vajadzēja norisināties šajās trīs zemēs, bet tie notika Francijā, norādīja politiķis.
Jāatgādina, ka Francija pirms teroraktiem bija plānojusi šomēnes oficiāli uzņemt tikai 200 bēgļus, kas ir niecīgs skaitlis salīdzinājumā ar oktobrī Vācijā iebraukušajiem 180 000 imigrantu.
Tajā pašā laikā komisijas priekšsēdētājs piebilda, ka drošības iestādēm ir jāintensificē savs darbs, lai bēgļu rindās identificētu ISIS kaujiniekus jeb džihādistus. Veicot bēgļu reģistrāciju, jābūt pilnīgai pārliecībai, ka viņi ir tie, par ko uzdodas, savukārt tām personām, kuras dokumentus ir iznīcinājušas vai neļauj sev noņemt pirkstu nospiedumus reģistrācijai, būtu jāliedz pārvietošanās ES teritorijā, norādīja komisijas priekšsēdētājs.
Jau ziņots, ka koordinētās apšaudēs un sprādzienos Parīzē piektdienas vakarā nogalināti vismaz 129, bet slimnīcās nogādāti vairāk nekā 300 ievainotie, vēsta Francijas mediji. Uzbrukumi notikuši vairākās sabiedriskās vietās. Teroristiskais grupējums ISIS tīmeklī publiskotā paziņojumā uzņēmies atbildību par teroraktiem.

 

 

create counter