Latkovskis: KNAB šefa konkursā premjeram jāuzrunā "uzlecošās zvaigznes"

28.10.2016., lsm.lv

 


Izsludinot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, premjeram vajadzētu runāt ar tiesībsargājošo iestāžu vadītājiem un meklēt “uzlecošās zvaigznes” šajās iestādēs, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis (“Vienotība”).
KNAB vadītāja meklējumus Latkovskis salīdzināja ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu, kurā ir nopludināta informācija par pretendentiem. KNAB gadījumā tā nav noticis, lai gan žurnālistu interese par to bijusi ārkārtīgi liela. Tas nozīmējot, ka atlases komisija vismaz šajā jautājumā ir profesionāla. Līdz ar to atkārtotā konkursā kandidāti var pieteikties, paļaujoties, ka viņu vārdi netiks publiski izpausti, norādīja Latkovskis.
Viņaprāt, nav daudz profesionāļu, kuri varētu atbilst šī amata prasībām, jo KNAB vadītājam tās ir ļoti specifiskas. KNAB vajadzētu vadīt cilvēkam, kas strādā dienestā kādā no tiesībsargājošajām iestādēm. Iespējams, viņi paši konkursam nepiesakās, bet būtu jāuzrunā un jāiedrošina pieteikties. To vajadzētu darīt premjeram Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība), apsēžoties pie viena galda ar tiesībsargājošo iestāžu vadītājiem, lai noskaidrotu “uzlecošās zvaigznes” dienestā un tad tās uzrunātu, uzskata Latkovskis. Un šajā procesā Saeimas komisijas priekšsēdētājs uzticētos premjeram.
Ziņots, ka KNAB priekšnieka konkursā otrajai kārtai netika izvēlēts neviens no desmit pretendentiem, jo neviens neatbilda konkursa kritērijiem. Turklāt konkursa komisija kā nepiemērotu amatam atzinusi arī pašreizējo KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku, kura pilnvaras šajā amatā beigsies 17.novembrī.

 

 

create counter