Ainars Latkovskis KNAB priekšnieka amatā redz agrāko Zemgales policijas vadītāju

15.09.2016., lsm.lv

 


Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs Ainars Latkovskis („Vienotība”) Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā redz agrāko Zemgales policijas vadītāju Haraldu Laidiņu.
Intervijā Latvijas Radio raidījumā „Labrīt” Latkovskis norādīja, ka Laidiņš savulaik Zemgalē iedibinājis sistēmu, ka policists, nepieņemot kukuli un savācot pierādījumus par mēģinājumu dot kukuli, saņem dažādus bonusus. Tādējādi korupcija Ceļu policijā Zemgalē ir krasi sarukusi. „Es uzskatu, ja godīgi, šī ir iespēja,” teica Latkovskis.
Labs kandidāts ir arī Latvijas Juristu apvienības vadītājs Rihards Bunka, taču Laidiņam ir lielāka praktiska pieredze.
Vienlaikus Latkovskis veltīja kritiskus vārdus pašreizējam KNAB vadītājam Jaroslavam Streļčenokam, norādot, ka neredz viņā vēlmi un spēku ķerties „pie rīkles patiesajiem korumpantiem”. Viņaprāt, Streļčenoka augstāka novērtēšana nekā Laidiņa būtu pārsteidzoša.
Jau ziņots, ka otrdien, 13.septembrī, pēdējo dienu varēja iesniegt pieteikumus konkursā uz KNAB priekšnieka amatu. Patlaban publiski ir zināmi četri pretendenti uz šo amatu - Streļčenoks, Laidiņš, Bunka, kā arī agrākais iekšlietu ministrs Māris Gulbis.
Pēc tam, kad Valsts kancelejā būs saņemti pieteikumi, atlases komisija uz konkursa pirmās kārtas sēdi sanāks 19.septembrī. Pirmās kārtas otrā sēde paredzēta 28.oktobrī, savukārt 1.novembris ir termiņš, kad Ministru kabineta mājaslapā tiks publicēta informācija par pretendentiem, kurus konkursa komisija izvirzījusi dalībai konkursa otrajā kārtā. Streļčenoka pilnvaras šajā amatā beigsies 17.novembrī.

 

 

create counter