Latkovskis: Nākamais KNAB priekšnieks jāmeklē ārpus biroja

19.07.2016., lsm.lv

 

Korupcijas novēršanas Nākamais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks jāmeklē ārpus biroja, uzskata Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”).
Latkovskis Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina, ka, skatoties biroja darba gada rezultātus, pēdējā laikā var redzēt, ka ierosināto lietu skaits samazinās, un “tam pamatā ir darba atmosfēra un nemitīgie strīdi”.
Latkovskis uzskata, ka tagad ir labs brīdis, lai situāciju labotu, jo pašreizējam biroja vadītājam Jaroslavam Streļčenokam pilnvaru termiņš beidzas šogad novembrī. Viņaprāt, nepieciešams lūkoties pēc nākamā priekšnieka ārpus biroja. Jāmeklē cilvēks, kurš sācis kā izmeklētājs, pierādījis sevi kā izmeklētājs, pierādījis sevi arī kā administrators, norādīja Latkovskis. “Šāds varētu būt risinājums, lai pieliktu punktu tam, ko mēs tagad saprotam ar KNAB,” sacīja Latkovskis.
Arī komisijas priekšsēdētāja biedrs Kārlis Seržants (Zaļo un Zemnieku savienība) piekrita, ka biroja darba rezultāti nav ļoti labi. “Ja pēdējā gada laikā viss KNAB ar visu to milzīgo potenciālu, algām, budžetu, spējis ierosināt 25 kriminālprocesus, tas ir nožēlojami,” sacīja Seržants. Viņš gan norādīja, ka tā nav tikai priekšnieka atbildība, bet arī operatīvās daļas vadītāja atbildība.
Savukārt KNAB darbinieku arodbiedrības pārstāvis Juris Pujāts raidījumā “Krustpunktā” sacīja, ka gaisotne birojā ir nelabvēlīga, jo darbinieki ir demotivētu, lai pildītu likuma uzticētos pienākumus. Arī biroja reorganizācija, kuru uzsāka Streļčenoks, tiek izmantota, lai no darba biroja atbrīvotu profesionālus darbiniekus, kuri uzdrošinājušies paust viedokli par to, kas viņus uztrauc saistībā ar biroju, pauda Pujāts. Pujāts sacīja, ka arodbiedrībai ir zināms, ka pašlaik gatavo darba uzteikumu arī izmeklēšanas daļas vadītājai Lienītei Šikorei un arī Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja Jura Juraša vietniekam Mārtiņam Lodem.
Jau ziņots, ka KNAB priekšnieka amata pretendentu atlases un vērtēšanas kritērijus valdība varētu pieņemt 2. augustā. Jau nākamajā dienā pēc tam Valsts kancelejai vajadzētu izsludināt konkursu uz šo amatu.
Biroja priekšnieku ieceļ uz pieciem gadiem un amatu var ieņemt divus termiņus pēc kārtas. Pašreizējā KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beigsies novembrī un iepriekš viņš ir paudis vēlmi kandidēt uz nākamo termiņu.

 

 

create counter