Sāksies Parlamentārais izlūkošanas un drošības forums ASV, kurā piedalīsies Latkovskis un Āboltiņa

07.12.2017., LETA

 

Šodien Vašingtonā, ASV, sāksies Parlamentārais izlūkošanas un drošības forums, kurā piedalīsies Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) un parlamenta Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Forums līdz 10.decembrim norisināsies ASV Kongresā.
Parlamentārais izlūkošanas un drošības forums šovasar notika arī Latvijā. Tajā tika diskutēts par iespējām efektīvi novērst un pārvarēt mūsdienu aktuālos drošības riskus un izaicinājumus, kā arī spriests par ASV un Eiropas valstu sadarbību drošības stiprināšanā. Forums, ko iedibinājis ASV kongresmenis Roberts Pitendžers, Latvijā notika pēc Āboltiņas un Latkovska iniciatīvas.
Iepriekšējā forumā uzmanība tika pievērsta jautājumam par banku un finanšu sistēmu drošību, kā arī ārvalstu investīciju aizsardzību. Tāpat foruma dalībnieki sprieda par informācijas lomu mūsdienu drošības situācijā, kiberdrošību, kā arī starptautisko normu piemērošanu izlūkošanas un drošības kontekstā.
Pasākuma tradīciju iedibināja Pitendžers ar mērķi stiprināt ASV un Eiropas valstu sadarbību drošības veicināšanā. Šajos forumos Eiropas un ASV likumdevējiem ik gadu ir iespēja ne vien analizēt aktuālākos drošības izaicinājumus un riskus, bet arī savstarpējā informācijas un labās prakses piemēru apmaiņā rast efektīvus risinājumus un vienotu izpratni par kopīgi veicamiem pasākumiem.

 

 

create counter