Latkovskis: Gan deputātu "pirkšana" ar amatiem, gan atkritumu apsaimniekošanas problēmas būtu pamats Rīgas domes atlaišanai

29.11.2019., LETA

 
Gan atsevišķu deputātu balsu "pirkšana" ar amatiem, gan nesakārtotā situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā būtu pamats Rīgas domes atlaišanai, šādu viedokli pauda "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis.
Politiķis vērsa uzmanību, ka Rīgas domē koalīcija veidojas atkarībā no tā, kādi amati pašvaldības kapitālsabiedrībā tiek piešķirti deputātiem. "Ar amatiem tiek pirktas balsis," situāciju Rīgas domē aprakstīja Latkovskis, novērtējot to kā bezatbildīgu. Politiķis norādīja, ka Rīgas domes "Vienotības" frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis esot oficiāli aktualizējis "šo nelikumīgo situāciju".
Latkovskis pieļāva, ka, visticamāk, jau tagad ir juridisks pamats Rīgas domes atlaišanai. Politiķis atzina, ka juridiskā pamatojuma sagatavošana ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā, jo pamatojumam ir "jābūt dzelžainam". JV frakcijas vadītājs uzskata, ka jau tagad ir pamats uz Saeimu virzīt likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu.
Saskaņā ar likumu, konkrētos gadījumos Saeima var lemt par pašvaldības domes atlaišanu. Attiecīgo likumprojektu izskatīšanai parlamentā var virzīt Ministru kabinets.
Kā ziņots, reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) ir paudis viedokli, ka Rīgas pašvaldība ir zaudējusi savas organizatoriskās spējas un, ja nekas nemainīsies, tad notiks virzība uz domes atlaišanu. Ministrs pauda pārliecību, ka domes atlaišana vairs ir tikai laika jautājums. Iepriekš kvoruma trūkuma dēļ nenotika viena domes sēde. Līdzšinējie notikumi arī raisījuši neskaidrību par iespējām Rīgas domē izveidot jaunu, pietiekošo ilgi strādāt spējīgu koalīciju, kurai ir vairākuma atbalsts.

 

 

create counter