Latkovskis: Lībiņa-Egnere varētu būt atbilstoša kandidāte ST tiesneses amatam

21.09.2020., LETA

 
Ņemot vērā Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) profesionālo darbību, politiķe varētu būt atbilstoša kandidāte Satversmes tiesas (ST) tiesneses amatam, pauda "Jaunās Vienotības" (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.
Vaicāts, vai frakcija ir lēmusi par atbalstu Lībiņas-Egneres kandidatūrai uz ST tiesneses amatu, Latkovskis to īpaši nekomentēja. Politiķis vērsa uzmanību, ka pirms kandidātu izvirzīšanas vēl jāsagaida Saeimas Frakciju padomes lēmums par ST tiesneša amata kandidatūru izvirzīšanas procedūru. Pēc Frakciju padomes lēmuma par to, kādā termiņā izvirzāmas kandidatūras, JV spriedīs par iespējamiem kandidātiem, pauda politiķis.
Taujāts par Lībiņas-Egneres kandidatūras iespējamo virzīšanu, Latkovskis uzsvēra, ka politiķes profesionālā, zinātniskā darbība tiesību zinātnes jomā, tajā skaitā esot Latvijas Universitātes (LU) docentei, kā arī viņas pieredze, vadot Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegāciju, liecina par to, ka viņa varētu būt laba kandidāte uz ST tiesneses amatu.
JV frakcijas vadītājs gan piebilda, ka pašlaik ir pāragri runāt par konkrētiem kandidātiem, jo vēl jāsagaida Frakciju padomes lēmums, kā arī jāņem vērā, ka tas būs visas Saeimas nevis vienas frakcijas balojums. Tāpat tālākajā procesā būtu jautājums, vai Lībiņa-Egnere piekristu kandidēt, skaidroja Latkovskis.
Kā ziņots, Lībiņa-Egnere apsvērtu iespēju kandidēt uz ST tiesneses gaidāmo vakanto amatu, ja tiktu tam uzrunāta, septembra sākumā apliecināja politiķe. Tolaik Lībiņa-Egnere akcentēja, ka neviens politiķis un neviena partija viņu nebija uzrunājusi ieņemt šo amatu. Politiķe norādīja, ka iespēja viņai ieņemt ST tiesneša amatu ir izskanējusi sarunā ar cienījamiem juristiem, līdz ar to šajā jautājumā viņa esot novērtēta no nepolitisko kolēģu puses.
Ja tiktu saņemts aicinājums no Saeimas deputātiem, kuriem jāizvirza nākamā ST kandidatūra, Lībiņa-Egnere pauda, ka to noteikti apsvērtu. Tas būtu viņas kā juristes augsts profesionalitātes novērtējums, norādīja Saeimas priekšsēdētājas biedre. Lībiņa-Egnere piebilda, ka ir tiesību zinātņu doktore, pētījusi cilvēktiesību un konstitucionālos jautājumus un ir LU Juridiskās fakultātes docente.
Kā ziņots, ST tiesneša amats kļūs vakants pēc tam, kad pašreizējā ST priekšsēdētāja Ineta Ziemele kļūs par Eiropas Savienības tiesas (EST) tiesnesi. Ziemele darba pienākumus EST sāks pildīt 6.oktobrī pēc svinīgā solījuma došanas. 

 

 

create counter