Latkovskis: Par risinājumiem ST tiesneša ievēlēšanai ar valdības partneriem spriedīsim pēc emociju noplakšanas

21.12.2020., LETA

 
Par risinājumiem, lai Saeimai izdotos ievēlēt Satversmes tiesas (ST) tiesnesi, ar valdības partneriem spriedīsim pēc emociju noplakšanas, pauda "Jaunās Vienotības" (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.
Politiķis norādīja, ka viņam ir "dažas idejas", kā Saeimai nonākt līdz jauna ST tiesneša ievēlēšanai, tomēr Latkovskis atturējās tās sīkāk komentēt. Viņš pieļāva, ka koalīcijā šis jautājums varētu tikt apspriests janvārī.
Vaicāts par to, kāpēc pēdējā balsošanas kārtā JV balsoja pret vienīgo palikušo kandidāti Inesi Nikuļcevu, partiju apvienības frakcijas vadītājs skaidroja, ka JV konsekventi no sākuma līdz beigām pieturējās pie atbalsta pašu izvirzītajai kandidātei Inesei Lībiņai-Egnerei (JV).
Latkovskis uzskata, ka Lībiņa-Egnere bija visatbilstošākā kandidāte ar profesionālo pieredzi, tajā skaitā, iepriekš strādājot arī Satversmes tiesas (ST) tiesneša palīga amatā. Tāpat kandidāte ir rakstījusi komentārus par vairākiem Satversmes pantiem, norādīja politiķis.
Politiķis arī pateicās e-Saeimas programmatūras izstrādātājiem par vienreizēji paveiktu darbu, nodrošinot skaidru un ātru balsojumu par ST tiesneša amata kandidātiem. Viņš pieļāva, ka arī pēc pandēmijas beigām atsevišķi no e-Saeimas risinājumiem būtu jāpārņem parlamenta darbā. E-Saeimas sistēmu izstrādāja uzņēmums "I SIA" tā īpašnieka IT drošības eksperta Kirila Solovjova vadībā.
Kā ziņots, "Attīstībai/Par!" izvirzītā kandidāte Inese Nikuļceva šodien Saeimas balsojumos tika vistālāk un kā vienīgā no pretendentiem piedalījās vēlēšanu pēdējā kārtā. Pēdējā balsojumā Nikuļceva saņēma 47 balsis, savukārt ST tiesneša ievēlēšanai nepieciešama vismaz 51 balss. Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēdē būs jānosaka termiņš ST tiesneša amata kandidatūru izvirzīšanai jaunām vēlēšanām.
Šodien notikušajām vēlēšanām bija izvirzīti arī četri citi kandidāti, kuri vēlēšanu iepriekšējās kārtās saņēma mazāku deputātu atbalstu nekā Nikuļceva, tāpēc līdz balsojuma pēdējai kārtai netika. Kandidāti bija "Jaunās Vienotības" virzītā Inese Lībiņa-Egnere (JV), nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK izvirzītais Ringolds Balodis, "KPV LV" pieteiktā Inese Druviete un Zaļo un zemnieku savienības virzītais Gunārs Kūtris (ZZS). 

 

 

create counter