Latkovskis: Saeimas lēmums grozīt valdības noteiktos ierobežojumus nav uzskatāms par neuzticību premjeram

29.04.2021., LETA

 
Saeimas šodien pieņemtais lēmums grozīt iepriekš valdībā noteiktos ierobežojumus nav uzskatāms kā neuzticības izteikšana Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), sacīja "Jaunās vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.
Vaicāts, vai šāds Saeimas lēmums neliecina, ka faktiski izteikta neuzticība premjeram, Latkovskis šādu apgalvojumu noliedza, uzsverot, ka tas nemaz to neliecina.
Viņaprāt, šī situācija jāvērtē gaidāmo pašvaldību vēlēšanu kontekstā. Viņš skaidroja, ka līdz pašvaldību vēlēšanām ir palicis mēnesis, un vēsturiski pirms katrām vēlēšanām Saeima ir vienmēr "atvēzējusies" - vai nu visa kopā, vai atsevišķas partijas ir kaut kā sevi iedzīvotājiem parādījušas ar priekšlikumiem vai likumprojektiem. Viņu šāds balsojums neizbrīna.
Latkovskis uzskata, ka priekšvēlēšanu laiks paskaidro to, kāpēc atsevišķi politiskie spēki iesniedza priekšlikumus, kuri kaut kādā veidā ir pretrunā tam, kas lemts valdībā. No viņa teiktā izriet, ka tā ir iespēja politiķiem pievērst sev uzmanību.
Savukārt Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars norādīja, ka atšķirīgais lēmums bija tikai par diviem jautājumiem, par kuriem vienošanās tika panākta starp visiem koalīcijas partneriem, tostarp arī premjera pārstāvēto "Jauno vienotību".
Kā vēstīts, Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus "Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā", kas no 7.maija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem atļauj ēdināt ārtelpās atbilstoši valdības noteiktām epidemioloģiskās drošības prasībām.
Saeima šādu lēmumu pieņēma, neņemot vērā iepriekš valdībā panākto vienošanos - nepārskatīt ierobežojumus līdz 11.maijam. Bažas par Saeimas lēmumu ceturtdien pauda arī Kariņš, kura ieskatā Saeima attiecībā uz epidemioloģisko situāciju un riskiem "dzīvo savu dzīvi, savā informatīvajā telpā". "Es to vēroju nedaudz nobažījies, jo ar dažādu rīcību varam izraisīt negaidītas sekas," piebilda Kariņš. 

 

 

create counter