Latkovskis: Valdībai parādījies jauns partneris - deputātu grupa Zakatistova vadībā

13.05.2021., LETA

 
Valdībai principā ir parādījies vēl viens jauns partneris - Saeimas deputātu grupa savulaik no "KPV LV" aizgājušā Ata Zakatistova vadībā, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja "Jaunās vienotības" (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.
Viņš norādīja, ka līdz ar "jauna spēlētāja parādīšanos" ir izveidojusies "pilnīgi jauna situācija", kas tikšot pārrunāta arī pārējām frakcijām, jo to viedokļi esot svarīgi. "Šeit lēmumus nepieņemsim mēs vieni, jo esam koleģiāli un strādājam kopā ar citiem, un mums ir svarīgi pārējo frakciju, partiju viedokļi, arī pašas "KPV LV" viedoklis," apgalvoja Latkovskis.
Jautāts, vai jaunā situācija varētu nozīmēt nepieciešamību pārskatīt valdības koalīcijas līgumu, Latkovskis uzsvēra, ka atbildību sadalījumu Ministru kabinetā var ierosināt vienīgi Ministru prezidents. "Koalīcijas līgumā ir skaidri pateikts, ka premjers ir tas, kas var piedāvāt proporciju maiņu vai pārdali, tā kā tas viss ir esošā līguma ietvaros," sacīja JV Saeimas frakcijas vadītājs.
Vienlaikus viņš atzina, ka "KPV LV" frakcija patlaban "neatrodas vislabākajā situācijā", jo, deputātu skaitam tajā kopš Saeimas ievēlēšanas sarūkot aptuveni trīskārtīgi, ir radies jautājums, kādas atbildības sfēras valdībā tiek uzticētas šīs frakcijas ministriem, un šis jautājums arī tikšot pārrunāts piektdien, 14.maijā, gaidāmajās sarunās.
Kā ziņots, "KPV LV" Saeimas frakcija ceturtdien lēma, ka Jānim Vitenbergam (NA) ir jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata. Tomēr līdz ar šī lēmuma pieņemšanu "KPV LV" Saeimas frakciju atstāja deputāts Aivars Geidāns, Janīna Kursīte, Ivars Puga un Edgars Kronbergs, kuri iestājās pret Vitenberga atsaukšanu no amata. Tādējādi "KPV LV" frakcijā palikuši pieci deputāti.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc "KPV LV" frakcijas lēmuma uzklausīšanas atsauca no amata Vitenbergu, taču koalīcijas partneri tagad aktualizējuši jautājumu par Saeimas frakciju skaitliskajiem lielumiem neproporcionālu valdības ministru portfeļu sadalījumu.
"KPV LV" ir gatava "cīņai līdz pēdējam", lai saglabātu tās pārraudzībā esošos ministru amatus, ceturtdien pauda politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.
Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) ceturtdienas rītā TV3 raidījumam "900 sekundes" apgalvoja, ka "KPV LV" Saeimas frakcijā ir gaidāms skaitliskais pieaugums - tajā atgriezīsies parlamentārietis Didzis Šmits, kā arī drīzumā frakcijai pievienosies citi deputāti, ar kuriem "KPV LV" esot "saskarsmes punkti dažādos jautājumos".
"Pie mums ir gatavi nākt cilvēki, kas ir brīvi, kas balso pēc saviem principiem, un ne tikai neatkarīgie deputāti," sacīja politiķe, pagaidām gan neatklājot šo deputātu vārdus, izņemot Šmitu. Petraviča solīja, tuvākajā laikā ziņot par "KPV LV" frakcijas sastāva izmaiņām. Vienlaikus viņa apliecināja, ka frakcijai ir kandidāti, ko virzīt uz ekonomikas ministra amatu, un par šo jautājumu tiks lemts jau šīs darba nedēļas laikā. 

 

 

create counter