Latkovskis saistībā ar sankcijām pret Krieviju aicina publiskot iesaldēto līdzekļu īpašnieku vārdus

15.03.2022., LETA

 
Saistībā ar pret Krieviju noteiktajām sankcijām atbildīgajām institūcijām jāpublisko arī iesaldēto naudas līdzekļu un īpašumu īpašnieku vārdi, lai izbeigtu spekulācijas par sankciju ieviešanas gaitu, ierakstā "Twitter" kontā paudis "Jaunās vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.
Politiķis šo aicinājumu par sankcijām pakļauto īpašnieku vārdu publiskošanu paudis Uzņēmumu reģistram, Finanšu izlūkošanas dienestam un Finanšu un kapitāla tirgus komisijai. Latkovskis aicina minētās trīs iestādes "neslēpties aiz skaitļiem", bet publiskot arī iesaldēto naudas līdzekļu un īpašumu, kuriem uzlikts liegums, īpašnieku vārdus, lai izbeigtu spekulācijas par sankciju ieviešanas gaitu Latvijā.
Kā ziņots, atbilstoši pirmdienas datiem, Tiesu administrācija ir nosūtījusi izvērtēšanai Latvijas tiesām informāciju par liegumu uzlikšanu vēl 28 nekustamajiem īpašumiem, kas pieder juridiskām personām, bet šo juridisko personu patiesie labuma guvēji ir sankciju sarakstā esošās fiziskās personas, informēja Tieslietu ministrijā (TM).
TM uzsver, ka aktīvi turpina darbu pie sasaistes identificēšanas starp sankciju sarakstos iekļautajām personām un nekustāmā īpašuma objektiem, kas varētu būt sankcijām pakļauti objekti. Ik dienu Tiesu administrācija atbilstoši vadlīnijās noteiktajiem kritērijiem un Latvijas oficiālajos reģistros pieejamajai informācijai analizē vairākus gadījumus un, konstatējot atbilstības, sagatavo un nosūta tiesām informāciju par liegumu noteikšanu konkrētiem nekustamajiem īpašumiem.
Pagājušajā nedēļā Latvijas tiesas jebkāda veida darbības ar nekustamajiem īpašumiem jeb liegumu ar tiem darboties piemēroja trīs nekustamajiem īpašumiem, kas pieder divām sankcionēto personu sarakstā iekļautām fiziskām personām. Rietumvalstis, tajā skaitā, Latvija noteikusi sankcijas pret Krievijas atsevišķām nozarēm un simtiem ar režīmu saistītu cilvēku, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā.

 

 

create counter