Latkovskis: Ukrainas tauta pret revanšisma impēriju

16.03.2022.

 
Visas Latvijas sabiedrības uzmanība šobrīd nešaubīgi ir pievērsta karadarbībai Ukrainā, it īpaši ukraiņu tautas vienotajai un ļoti varonīgajai pretestībai Krievijas iebrucējiem. Šī pretestība, kas ir iespējama tajā skaitā pateicoties rietumvalstu, arī Latvijas atbalstam, ar gana augstu ticamības pakāpi var kļūt par nāves spriedumu kā Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmam, tā Krievijas impēriskajām ambīcijām.
Ir maz šaubu, ka Krievijas impērijas atjaunotāji Kremlī cerēja uz vieglu un ātru militāro uzvaru, kā arī uz lielākas vai mazākas daļas Ukrainas iedzīvotāju kļūšanu par kolaboracionistiem. Tomēr jau iebrukuma pirmajās dienās kļuva skaidrs, ka šīs cerības nepiepildīsies, un Ukrainā neviens negrasās sagaidīt iebrucējus ar ziediem. Tā vietā iebrucēju armija vairāk tikpat kā nespēj pavirzīties uz priekšu, jo sastopas ar milzīgu kā Ukrainas bruņoto spēku, tā teritoriālās aizsardzības vienību, mūsu zemessardzes analoga, pretestību, bet tās kontrolē nonākušajās teritorijās – arī ar plašu okupācijas varas boikotu.
Ukraiņu varonīgā pretestība arī ir ne tikai parādījusi iebrucējiem, ka brīvību mīlošu tautu ne tikai nav iespējams vienkārši nospiest uz ceļiem. Tāpat tā grauj mītu par Krievijas armijas neuzvaramību, kā arī, pateicoties rietumvalstu atbalstam Kijevai, jau salīdzinoši drīzā nākotnē var likt un ļoti ticams, ka arī liks Maskavai atteikties no tās agresīvajām revizionistiskajām ambīcijām, radot nopietnus draudus Putina režīma pastāvēšanai. Rietumvalstis ir noteikušas pēdējās desmitgadēs nekad nepieredzētu mērogu ekonomiskās sankcijas, kuras jau sāk graut tās ekonomiku, tāpat Ukrainai tiek sniegts plašs atbalsts, tajā skaitā nodrošinot ieroču, bruņojuma un militārā aprīkojuma piegādes. Strauji briestošā ekonomiskā katastrofa, kā arī aizvien augstākā cena, kuru nākas maksāt par agresiju, tajā skaitā arī ar savu karavīru dzīvībām, agri vai vēlu izklīdinās impēriskā revanšisma miglu un kļūs Krievijas sabiedrībai nepieņemama. Tas savukārt dod cerības uz varas maiņu un to, ka Krievija atgriezīsies pie civilizētām starptautiskajām attiecībām.
Protams, arī cena, kuru Ukraina maksā par savu brīvību, ir ārkārtīgi augsta. Tie ir dzīvības zaudējušie karavīri un cilviliedzīvotāji, miljoni bēgļu, kā arī drupās sagrauta civilā un militārā infrastruktūra. Tomēr agresoru ir izdevies apturēt, lai arī līdz uzvarai vēl ir tālu, un šādā situācijā ir ļoti būtiski, lai mēs zinātu, ka Ukrainai tiek sniegts viss iespējamais atbalsts, pat jau publiski par to netiek runāts. Klusēšana šajā gadījumā ir vajadzīga tostarp arī tādēļ, lai izvairītos no nevēlamām informācijas noplūdēm, un šā iemesla dēļ Eiropas valstis ir vienojušās, ka nesniegs informāciju par to īstenotajām ieroču un bruņojuma piegādēm.
Tāpat ir ārkārtīgi svarīgi, lai mēs nekādā gadījumā neaizmirstu par to nenovērtējamo ieguldījumu, kādu šobrīd Ukraina bez īpaša pārspīlējuma sniedz visas Eiropas drošā un mierīgā nākotnē. Lai nekādā gadījumā netiktu apšaubītas šīs varonīgās valsts tiesības īstenot savu sapni un pievienoties Eiropas Savienībai un Ziemeļatlantijas aliansei. Ukraina to būs vairāk nekā pelnījusi!

Slava Ukrainai!

 

 

create counter