Par Latvijas birokrātu pārcentību, ieviešot Eiropas normas

 

(27.05.2009.) Partijas Jaunais laiks Eiropas Parlamenta (EP) 2009. gada vēlēšanu programmā uzsvērts, ka mēs neatbalstīsim un vērsīsimies pret Eiropas Savienības (ES) normatīvu nepamatoti stingru interpretēšanu Latvija. Tas, ka šajā jomā esam bijuši pārāk centīgi un apsteiguši daudzas Eiropas valstis, nav nekāds noslēpums. Viena no tādām lietām – transportlīdzekļu obligāta tehniskā apskate.
Cik bieži Jums jādodas uz sava auto obligāto tehnisko apskati? Izrādās atbilde uz šo jautājumu Latvijā reģistrēto automašīnu īpašniekiem būs atšķirīga no citu Eiropas valstu autobraucējiem. Latvijā visiem mūsu valstī reģistrētajiem transportlīdzekļiem tehniskā apskate jāveic ik gadu. Taču izrādās, ka šajā jomā Latvija pārējai Eiropai ir aizsteigusies krietni priekšā. ES direktīva skaidri nosaka, ka jaunām automašīnām pirmā tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā četrus gadus pēc dienas, kurā transportlīdzeklis ir pirmo reizi reģistrēts, un turpmāk reizi divos gados.
Latvijā normas, kas nosaka automašīnu tehniskās apskates biežumu transportlīdzekļiem, nav mainījušās kopš neatkarības atgūšanas. Taču mēs sen jau vairs nebraucam ar žiguļiem un moskvičiem, bet gan ar daudz kvalitatīvākām, piemēram, Volkswagen un Toyota, markas automašīnām. Turklāt, jaunām automašīnām ir vismaz divu gadu vai 100 000 kilometru nobraukuma garantija, tad kādēļ tikko pēc auto iegādāšanās doties uz tehnisko apskati?
Ekonomiskās grūtības, ko piedzīvojam šobrīd, ir piemērots laiks, lai labotu birokrātiskās nejēdzības, samazinot iedzīvotājiem bezjēdzīgu laika kavēšanu un izmaksas. Šādu nejēdzību pietiek arī citās jomās, tāpēc es ka EP deputāta kandidāts uzskatu, ka nepamatoti stingru ES normu ieviešanas nepieļaušana un šādu normu izskaušana ir nozīmīgs darba lauks Latvijas EP deputātiem.

 

Ainars Latkovskis

 

create counter