Latkovskis: Galveno ieguldījumu 16.marta miermīlīgajā norisē deva policijas preventīvais darbs

16.03.2012., LETA

 
Galveno ieguldījumu tajā, lai 16.marta pasākumi ritētu mierīgi, deva policijas preventīvais darbs, kuru sabiedrība parasti nepamana, aģentūrai LETA atzina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Latkovskis norādīja, ka sabiedrība 16.martā parasti redz tikai Vecrīgā izvietotos daudzus simtus policistu, tomēr tas esot tikai 5% no darba, ko iekšlietu un drošības struktūras paveic, lai pasākumi tiktu aizvadīti bez nopietniem starpgadījumiem.
"Lielākā daļa Valsts policijas, Drošības policijas un Valsts robežsardzes darba palika aiz kadra un liela daļa arī nekad publiski nebūs zināma," skaidroja politiķis. "Tieši tas, cik labi tiek strādāts "neredzami", šis preventīvais darbs, arī nodrošināja mierīgu pasākumu norisi," viņš piebilda.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) atzina - jo mazāk atsevišķi politiskie spēki mēģinās šo dienu izmantot ideoloģiskam populismam, jo mierīgāk un cieņpilnāk to aizvadīsim.
"Mēģinājumi radikalizēt un sanaidot cilvēkus neveicina sabiedrības un valsts attīstību. Karš nenoliedzami ir traģēdija, un cilvēkiem, kam šī diena ir svarīga, jādod iespēja pieminēt kritušos," pauda Āboltiņa.
Jāatgādina, ka šodien leģionāru piemiņas gājiens Rīgā noslēdzās bez nopietniem starpgadījumiem, lai arī tikai aizturēti daži cilvēki. Pēc policijas aplēsēm, gājienā piedalījās aptuveni 2000 cilvēku. Atšķirībā no citiem gadiem gājiena dalībnieki netika apsaukāti. Ziedus viņi nolika pēc tam, kad bija izgājuši cauri pie Brīvības pieminekļa izveidotai karogu alejai.

 

 

create counter