Latkovskis: Saistību nepildīšanas gadījumā līgums ar fotoradaru ieviesējiem ir jālauž

10.04.2012., LETA

 
Ja fotoradaru ieviesēji nepilda savas saistības, līgums jālauž, uzskata Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V). "Jau janvāra beigās komisija uzklausīja atbildīgo institūciju pārstāvju paskaidrojumus, kā nodrošināt, ka fotoradaru uzstādītājs ievērotu līguma nosacījumus un laikus izvietotu ne tikai pārvietojamos, bet arī stacionāros fotoradarus. Diemžēl kopš tā laika situācija nav būtiski uzlabojusies, un fotoradaru uzstādīšana aizvien vairāk sāk izskatīties pēc ienesīga biznesa projekta, nevis preventīva darba satiksmes drošības uzlabošanā uz Latvijas autoceļiem," uzsver Latkovskis.
Komisijas priekšsēdētājs pauž viedokli, ka fotoradaru uzstādītājiem jādod pēdējā iespēja līdz šā gada 20.maijam uzstādīt arī stacionāros fotoradarus, un ja tas netiks izdarīts, valstij ar šo uzņēmumu līgums ir jālauž. "Fotoradariem jākalpo prevencijai, jāpalīdz uzlabot satiksmes drošību sarežģītos ceļu posmos. Turklāt absolūtam to vairumam jābūt redzamiem, tos nedrīkst slēpt, lai tikai palielinātu gūto peļņu," norāda Latkovskis.
Kā ziņots, publiskajā telpā izskan ļoti daudz pārmetumu Ceļu policijai un fotoradaru uzturētājiem "Vitronic Baltica" par fotoradaru izvietošanu vietās, kur nav draudu satiksmes drošībai. Piemēram, Latvijas Apvienotā policistu arodbiedrība (LAPA), veicot informācijas apkopojumu par Rīgā izvietotajiem fotoradariem, ir paziņojusi, ka tie izvietoti kādas biznesa struktūras interesēs, jo pamatā atrodas vietās, kur avāriju skaits ir niecīgs vai nekāds.
LAPA prezidents Agris Sūna stāstīja, ka daudzviet fotoradari dienu no dienas tiekot izvietoti vietās, kur gadu desmitiem nav notikusi neviena nopietna avārija un pat šo fotoradaru novietošanas vieta un virziens netiek mainīts, piemēram, Juglas ielā blakus sporta skolai vai Jaunciema gatvē pie pamestās Sužu karaspēka daļas.
Sūnam radies priekšstats, ka fotoradaru izvietojuma vienīgais princips ir "nepieciešams taisns ceļa posms ar pēc iespējas labāku asfalta segumu, un tad jau kāds maksātājs uzradīsies".
Patlaban uz Latvijas ceļiem strādā pārvietojamie fotoradari, bet līdz maija vidum solīts uzstādīt arī stacionāros fotoradarus.

 

 

create counter