2014. gada sākumā izvērtēs, kā ir ieviests plāns nepilngadīgo aizsardzībai no dzimumnoziegumiem

28.10.2013., LETA

 
2014. gada sākumā atbildīgās institūcijas izvērtēs, kā ir ieviests rīcības plāns nepilngadīgo aizsardzībai no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību 2010.-2013. gadam, informē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V). Komisija ir uzklausījusi atbildīgo amatpersonu atskaiti par rīcības plāna ieviešanu. Politiķi pēc plāna izvērtēšanas saņems informāciju par rezultātiem.
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija pirms vairākiem gadiem aicināja izpildvaru uz aktīvāku rīcību šajā jautājumā, un tagad secināms, ka vairākos gados paveiktais ir vērtējams kā apsveicams. Probācijas dienests informējis, ka jau cietumos dzimumnoziedznieki tiek iesaistīti dažādās programmās, savukārt no 2015.gada tiks ieviesta aproču sistēma.
Plāna īstenošanā ir iesaistītas arī labklājības, veselības, iekšlietu un tieslietu jomas struktūras, kā arī Tiesībsarga birojs. Notiek bērnu izglītošana un skolotāju, sociālo un policijas darbinieku apmācība. Piemēram, 2012. gadā 103 probācijas darbinieki apguva apmācības programmu bērnu tiesību aizsardzības jomā. Tāpat ir uzlabotas rehabilitācijas programmas.
Kā ziņots, elektroniskās uzraudzības aproces, kuras Latvijā plānots ieviest līdz 2015.gadam, nebūs paredzētas kādai konkrētai noziedznieku grupai, bet skaidrs, ka vismaz sākotnēji tās galvenokārt varētu izmantot tādu personu uzraudzībai, kuras pastrādājušas mazāk smagus noziegumus.
Pirmās aptuveni 200 aproces tiks ieviestas, īstenojot Norvēģijas valdības finansēto projektu "Alternatīvu brīvības atņemšanai sekmēšana (ieskaitot iespējamo pilotprojektu elektroniskajai uzraudzībai)".

 

 

create counter