Latkovskis: Streļčenoks grib ar visiem līdzekļiem atbrīvoties no Strīķes

14.01.2014., LETA

 
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jaroslava Streļčenoka šodien pieņemtais lēmums acīmredzami liecina, ka viņš grib ar visiem iespējamiem līdzekļiem atbrīvoties no KNAB priekšsēdētāja vietnieces Jutas Strīķes, sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.
Kā ziņots, Streļčenoks šodien atkārtoti uzteicis darbu savai vietniecei Jutai Strīķei un atbrīvojis viņu no ieņemamā amata saistībā ar to, ka viņa ir zaudējusi darba devēja uzticību, informēja biroja pārstāve Māra Priedīte.
Latkovskis vēlas iepazīties ar Streļčenoka lēmuma pamatotību, taču jau tagad vērtē to negatīvi. Politiķi pārsteidz, ka Strīķe atbrīvota pēc tam, kad KNAB vadītājs bija paudis gatavību kopā ar Strīķi ierasties uz sarunu pie Laimdotas Straujumas, ja viņa tiks apstiprināta Ministru prezidenta amatā.
Konstatējot, ka rīkojums ir nelikumīgs un prettiesisks, tas būs premjeram jāatceļ - neatkarīgi no tā, vai Ministru prezidenta amatā būs Valdis Dombrovskis (V) vai Straujuma, akcentēja politiķis.Latkovskis iepriekš kritizēja arī pirmo lēmumu par Strīķes atbrīvošanu, norādot, ka tas cīņai ar korupciju kaitēs vairāk nekā jebkurš cits līdz šim kopš neatkarības atjaunošanas pieņemtais lēmums. Ja KNAB un tā izmeklēšanas blokā nebūtu sākusi strādāt Strīķe, tad šī tiesībsargājošā institūcija joprojām būtu nodarbojusies ar mazām lietām, tostarp «piecīšu» devēju un ņēmēju tvarstīšanu, norādīja politiķis.
Jau vēstīts, ka lēmumu par Strīķes atbrīvošanu Streļčenoks pieņēmis, ņemot vērā to, ka Strīķe savā darbībā ilglaicīgi un sistemātiski bija pieļāvusi normatīvo aktu un pārvaldes principu pārkāpumus, neizpildot iestādes vadītāja rīkojumus un darba uzdevumus vai izpildot tos pretēji iestādes vadītāja norādēm. Strīķe ilglaicīgi nav izpildījusi iestādes vadītāja rīkojumus par informācijas sniegšanu un sistemātiski nav sniegusi informāciju vai sniegusi nepilnīgu informāciju iestādes vadītājam par krimināllietu un operatīvās uzskaites lietu virzību.
Savukārt Strīķe uzskata, ka priekšniekam Streļčenokam viņas atlaišana acīmredzot ir svarīgāka par likuma ievērošanu.

 

 

create counter