Latkovskis kā apsveicamu vērtē Strīķei labvēlīgo premjera lēmumu

07.01.2014., LETA

 
Demisionējušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) lēmums atcelt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par savas vietnieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata ir apsveicams un pareizs, komentēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Viņš skaidroja, ka premjers nevarēja rīkoties citādi, jo, redzot prettiesisku lēmumu, viņam tas bija jāatceļ. Latkovskis no Streļčenoka rīkojuma izdošanas pirmās dienas esot uzskatījis, ka tas jāatceļ. Pašlaik Strīķei ir jāatgriežas darbā un KNAB priekšniekam ir jāļauj viņai strādāt, lai Strīķe darītu to darbu, kas viņai padodas vislabāk, - apkarotu korupciju, "ķerot lielās zivis", akcentēja politiķis.
Taujāts par to, kā novērst iekšējos strīdus birojā, komisijas priekšsēdētājs uzsvēra, ka darbs KNAB nav nekādas ģimenes "mīlu, nemīlu" attiecības, bet gan vieta, kur cilvēkiem, kuri māk savu darbu, ir jāļauj strādāt.
Savukārt bijušais KNAB vadītājs, Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (V) šajā jautājumā viedokli sniegt nevēlējās un atturējās no komentāriem.
Kā ziņots, KNAB priekšnieks Streļčenoks pērn 20.decembrī nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi, bet Dombrovskis šodien minēto lēmumu atcēla.
Valsts kancelejas juristi, izvērtējot dokumentus, konstatējuši, ka Streļčenoka lēmums ir prettiesisks, jo Strīķes atkārtotā novērtēšana par laika posmu no 2013.gada maija līdz novembrim, ko Streļčenoks minējis kā pamatu savam lēmumam, veikta saskaņā ar spēku zaudējušu normatīvo aktu.
Turklāt Darba likums noteic, ka darba devējam aizliegts uzteikt darba līgumu darbiniekam - arodbiedrības biedram - bez attiecīgās arodbiedrības iepriekšējas piekrišanas. Pretēji judikatūras atziņām, labas pārvaldības principam, valsts pārvaldes efektivitātes un privātpersonas tiesību un tiesisko interešu ievērošanas principam Streļčenoks savā lēmumā ir norādījis, ka tas ir administratīvs akts, kas pārsūdzams Administratīvajā rajona tiesā.

 

 

create counter