Latkovskis: KNAB nepieciešamas radikālas pārmaiņas, iestādi nododot prokuratūras pārraudzībā

07.02.2014., LETA

 
Lai atrisinātu pašreizējo konfliktu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) nepieciešamas radikālas pārmaiņas, iestādi nododot Ģenerālprokuratūras pārraudzībā, uzskata Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Streļčenoks piektdien trešo reizi uzteicis darbu savai vietniecei Strīķei un atbrīvojis viņu no ieņemamā amata, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
"Ļoti skumji, ka atkal ir pieņemts šāds lēmums - tas ne par ko labu neliecina," sacīja Latkovskis. Sabiedrībai no malas izskatās, ka KNAB vienīgais uzdevums ir atbrīvoties no viena cilvēka. Lēmumu pieņemšana piektdienu pēcpusdienās liecina par agrāk pastāvējušās Tautas partijas polittehnoloģisko triku izmantošanu, piebilda politiķis. Komisijas priekšsēdētājs uzskata, ka Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) pašai ir jāizvērtē, kā rīkoties saistībā ar Streļčenoka izdoto rīkojumu.
Kā ziņots, KNAB priekšnieks šodien trešo reizi uzteicis darbu vietniecei Strīķei un atbrīvojis viņu no ieņemamā amata. Pirmoreiz Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi pērn 20.decembrī. Savukārt iepriekšējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu.
Savukārt 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, bet 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Tāpat viņš uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu biroja priekšnieka vietnieku novērtēšanai.

 

 

create counter