Latkovskis: Vispirms jāsagaida izmeklēšanas rezultāti Kažociņa lietā, pirms spriest par apsardzes nodrošināšanu

27.01.2014., LETA

 
Vispirms ir jāsagaida izmeklēšanas rezultāti bijušā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Kažociņa lietā, pirms spriest par likuma grozījumu veikšanu saistībā ar apsardzes nodrošināšanu bijušajiem drošības dienestu vadītājiem, uzskata Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
"Ļausim pabeigt izmeklēšanu - neuzskatu par nepieciešamu steigties," norādīja Latkovskis, skaidrojot, ka nevar izslēgt, ka izmeklēšanā atklājas kādi būtiski fakti, kas varētu ietekmēt tālāko lēmumu pieņemšanu.
Komisijas priekšsēdētājs arī pauda, ka nevajag bijušajiem drošības dienestu vadītājiem kā obligātu nosacījumu paredzēt, ka viņiem pēc pilnvaru termiņa beigām jāstrādā valsts dienestā. Tas ir Ministru prezidenta, ministru un citu valsts amatpersonu pienākums nodrošināt, lai valsts pārvaldē strādā pieredzējuši cilvēki, taču bijušās amatpersonas pēc pilnvaru beigām var izvēlēties arī citu darbības virzienu, piemēram, pasniedzēja darbību, skaidroja politiķis.
Jau ziņots, ka par uzbrukumu Kažociņam Valsts policijā sākts kriminālprocess par huligānismu un pašlaik policija strādā pie versiju izvirzīšanas. Miesas bojājumi nav smagi, un Kažociņš pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas atlaists mājā. Miesas bojājumu smaguma pakāpe tiks noteikta ekspertīzē, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis. Pagaidām aizdomās turēto nav. Plašāku informāciju policija izmeklēšanas interesēs nesniedz.
LNT raidījumam "900 sekundes" iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) pastāstīja, ka Kažociņa veselības stāvoklim nav radītas lielas briesmas. Ministrs nevēlējās iedziļināties sīkās detaļās un piebilda, ka uzbrukumā iesaistītas divas personas un neesot izslēgts, ka tas saistīts ar Kažociņa profesionālo darbību.
Kažociņš pērn pēc SAB direktora amata pamešanas darbojās toreizējā aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) birojā. Savukārt pērnā gada nogalē viņš uz īsu brīdi vadīja Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās izmeklēšanas komisiju, taču pēc sabiedrības kritikas par komisijas finansējumu Kažociņš to pameta.
 

 

 

create counter