Latkovskis: Latvijai 2015. gadā vai pat jau šogad jāiegulda līdzekļi pretgaisa aizsardzības sistēmas nodrošināšanā

04.03.2014., LETA

 
Latvijai 2015. gadā vai pat jau šogad jāiegulda līdzekļi pretgaisa aizsardzības sistēmas nodrošināšanā, pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdes žurnālistiem sacīja komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).
Komisijas sēde, kas bija veltīta valsts drošības aktuālajiem jautājumiem, tika skatīts jautājums par riskiem Latvijai, ņemot vērā situāciju Ukrainā. Pašlaik nav draudu Latvijas drošībai, akcentēja Latkovskis. Taču, izvērtējot Krievijas iepriekš un tagad plaši rīkotās militārās mācības, kā arī kara lidmašīnu lidojumus tuvu Latvijas robežai un apkopojot pārējo pieejamo informāciju, pašlaik ir spilgtāk iezīmējušies jau agrāk zināmie riski, pauda komisijas priekšsēdētājs.
Bez pretgaisa aizsardzības nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma paredzēšanas 2015.gada valsts budžetu nevarēs atbalstīt. Taču būtu labi, ja jau 2014.gadā iespējas atļautu, piemēram, pēc 12.Saeimas vēlēšanām veikt valsts budžeta grozījumus, lai Aizsardzības ministrija varētu jau sākt gatavoties nepieciešamajiem iepirkumiem. Latkovskis gan norādīja, ka jautājumi attiecībā uz naudas piešķiršanas iespējām lielā mērā ir Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) ziņā.
Pretgaisa aizsardzībai nepieciešamo moderno tehnoloģiju nodrošināšana varētu tikt finansēta vairāku gadu garumā, un tā būtu tikai viena no nepieciešamajām darbībām, kas jāveic aizsardzības jomā, norādīja politiķis. Viņš pauda, ka ir nepieciešamība pēc pretgaisa aizsardzības sistēmas uz Austrumu robežas, tajā pašā laikā norādot, ka šī sistēma varētu palīdzēt ne tikai pret militāriem draudiem, bet arī cīņā ar narkotiku kontrabandu, ja tā tiktu veikta, izmantojot lidaparātus.
(...)
Jāatgādina, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā. Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā. Rietumvalstis nosodījušas Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā, kas, pēc analītiķu novērtējuma, var izraisīt nopietnāko starptautisko krīzi kopš Padomju Savienības sabrukuma.

 

 

create counter