Saeimā diskutē par liegumu ieceļot personām, kas slavina agresiju pret Krimu

25.03.2014., LETA

 
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē šodien deputāti diskutēja par lieguma noteikšanu ieceļot Latvijā tām personām, kuras publiski paudušas atbalstu agresijai pret Ukrainu un Krimu.

(...)
Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V) pēc sēdes žurnālistiem teica, ka Latvija ir demokrātiska un neatkarīga valsts, tāpēc ir nepieņemami, ja ir cilvēki, kuri aicina atņemt vai okupēt citas valsts daļu. Šādi cilvēki nav vēlami Latvijai, taču konkrētu personu iekļaušanu ''melnajā sarakstā'' ir jāvērtē atbildīgajām institūcijām.
Arī Latkovskis norādīja, ka par Krimas aneksiju pozitīvus viedokļus pauduši Krievijas pilsoņi, tomēr viņš pieļauj, ka daudzas no šīm personām bija spiestas šādi rīkoties, lai saglabātu savu statusu.
"Es neuzskatu, ka mēs no tā kaut ko iegūtu, ja Latvijā uzturētos cilvēki, kuriem tikpat labi nākamais solis būtu atbalstīt kādu Latvijas daļas okupāciju. Jāliek ir saprast, ka tas ir nepieņemami un kāpēc viņiem apmeklēt demokrātisku valsti, ja viņi savos izteikumos nav demokrātijas atbalstītāji? Ja viņi var atbalstīt citas neatkarīgas valsts teritorijas atņemšanu, tas rada bažas. Ja viņi ir tādā noskaņojumā, tad viņu vienīgā ārvalsts, kuru vajadzētu apmeklēt, ir Ziemeļkoreja," uzsvēra Latkovskis.
Imigrācijas likums noteic tās kompetentās amatpersonas, kuras ir tiesīgas pieņemt lēmumu par ārzemnieku, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, iekļaušanu sarakstā. Ja ārzemnieks ir Latvijai nevēlama persona, par viņa iekļaušanu sarakstā lemj ārlietu ministrs, savukārt iekšlietu ministrs lemj par ārzemnieka iekļaušanu sarakstā, ja pastāv kāds no likumā minētajiem apstākļiem, tostarp kompetentām valsts iestādēm ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks rada draudus valsts drošībai vai sabiedriskajai kārtībai.
Atsevišķos gadījumos par ārzemnieka iekļaušanu sarakstā var lemt arī Valsts robežsardzes priekšnieks un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieks, komisijas deputātus informēja Iekšlietu, Ārlietu ministriju, Valsts robežsardzes un PMLP pārstāvji.
Iekšlietu ministrs pagājušajā gadā pieņēmis lēmumu par vienas personas iekļaušanu sarakstā, savukārt šogad - par 16 personu iekļaušanu tajā. Ārlietu ministrs šogad lēmis par 18 personu iekļaušanu Latvijai nevēlamu personu sarakstā. Šīs personas ir bijušās Ukrainas valdošās elites pārstāvji, tostarp bijušais valsts prezidents Viktors Janukovičs un viņa dēls.
Komisija tuvākajā laikā plāno tikties slēgtā sēdē ar iekšlietu un ārlietu ministriem, lai diskutētu par iepriekšminēto tēmu.

 

 

create counter