Latkovskis zina par NATO papildspēku plāniem Latvijā, taču informāciju aicina prasīt Vējonim

17.04.2014., LETA

 
Ministru Nacionālās drošības padomes loceklis un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) ir informēts par NATO papildspēku izvietošanas plāniem Latvijā, taču sīkāku informāciju viņš aicina prasīt aizsardzības ministram Raimondam Vējonim (ZZS).
Latkovskis norādīja, ka ir paredzēts vienas vai otras NATO dalībvalsts karavīriem un tehnikas vienībām krietni biežāk uzturēties Latvijā mācību, konsultāciju, termiņu un citu aktivitāšu laikā. Vairs nebūs kā līdz šim, kad NATO spēki Latvijā ieradās tikai divreiz gadā uz nozīmīgām aktivitātēm. Alianse plānus attiecībā uz rīcību reģionā īstenos ātrāk, nekā to gribētos kādam Latvijas nedraugam, norādīja komisijas priekšsēdētājs.
Ņemot vērā, ka apdraudējums reģionā un Latvijā ir pieaudzis, tiek meklēti veidi, kā to novērst, skaidroja politiķis. Pirmais solis bija NATO patruļlidmašīnu palielināšana Baltijas valstu gaisa telpas aizsardzībai, un pašlaik iesāktais process turpinās.
Latkovskis skaidroja, ka, no vienas puses, sīkāka informācija par NATO plāniem varētu arī nebūt pieejama, taču, no otras puses, gan viņš, gan citas valsts amatpersonas ik pa laikam dalās ar ziņām par alianses gaidāmo rīcību. Attiecībā uz informācijas sniegšanu nepieciešams ievērot piesardzību, piebilda politiķis.
Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš norādīja, ka viņa rīcībā ir tikai informācija par politisko lēmumu, kas attiecas uz rīcības pasākumiem, kuri tiks īstenoti gaisā, jūrā un uz zemes. No vakardienas notiek darbs pie šo plānu īstenošanas. Jautāts, vai ir paredzēts kādas NATO dalībvalsts karavīriem un tehnikas vienībām krietni biežāk uzturēties Latvijā mācībās un konsultācijās, Riekstiņš neizslēdza šādu variantu, norādot, ka par detaļām ir pāragri runāt.
Riekstiņš nezinot, kādēļ saistībā ar NATO paziņojumu kā laiks, kad varētu būt zināmi konkrēti plāni Latvijai, tiek piesaukts jūnijs. Viņš norāda, ka tajā laikā norisināsies NATO valstu aizsardzības ministru sanāksme, un esot iespējams, ka uz to laiku būs sagatavots kāds ziņojums par to, kādā veida NATO pasākumi Latvijā tiks īstenoti.
Kā ziņots, konkrētākas aprises jeb plašāku informāciju par papildspēkiem NATO dalībvalstīs Austrumeiropā, visticamāk, varēs uzzināt pēc NATO aizsardzības ministru sanāksmes jūnijā, sacīja aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) padomnieks Andis Jēkabsons.

 

 

create counter