Latkovskis: Pērn izņemts par 6,5% vairāk narkotisko vielu

23.04.2014., Latvijas sabiedriskas medijs

 

Klausīties raidījuma ierakstu ar Windows Media Player (sarunas sākums 07:50).
 

Iepriekšējā gadā narkotisko vielu apjoms salīdzinājumā ar gadu iepriekš palielinājies par 6,5%, trešdien intervijā Latvijas Radio teica Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība).
Iepriekšējā gadā valstī no visiem pastrādātajiem noziedzīgie nodarījumiem 4,3% attiecās uz narkotiku nelegālo apriti. „It kā skaits nav liels, bet jāatceras, ka daļa no noziegumiem (..), iespējams, tiek darīti, lai iegūtu naudu un nopirktu kārtējo devu. Līdz ar to noziegumi, kas ir saistīti ap narkotikām, ir daudz vairāk nekā mēs redzam šajos 4,3%, kur tiek aizturēti cilvēki un pie viņiem tiek atrastas narkotikas,” sacīja Latkovskis.
No aizliegtajām vielām pērn visvairāk tika izņemtas jaunās psihoaktīvās vielas, tam seko metamfetamīns, marihuāna, heroīns, kā arī psihoaktīvi medikamenti, amfetamīns, sintētiskie opiāti, kokaīns un hašišs.
„Ir interesanta tendence, ka lēnām no tirgus pazūd ekstazī tabletes. Tie, kas ir lietojuši ekstazī, iespējams, jaunākas paaudzes cilvēki, izmēģinot kādas narkotiskas vielas pirmo reizi, ir pārgājuši uz jaunajām, lētajām psihoaktīvajām vielām,” skaidro deputāts.

 

 

create counter