Latkovskis: Ja nebūs KNAB rīkojuma par Strīķes atjaunošanu amatā, to vajadzēs izmeklēt

25.04.2014., Latvijas sabiedriskas medijs

 

Ja tuvākajās dienās nebūs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīkojuma par KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atjaunošanu amatā, kas ļautu viņai atjaunot arī pielaidi valsts noslēpumam, tad šo lietu vajadzēs izmeklēt. Tā intervijā Pieci.lv raidījumam Domnīca pauda Saeimas deputāts, Aizsardzības, korupcijas novēršanas un iekšlietu komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (Vienotība).
Latkovskis norādīja uz tiesas spriedumu, ar kuru Jaroslava Streļčenoka rīkojums par Strīķes atlaišanu ir atcelts. „Tiesas spriedumā tika ierakstīts, ka Strīķe ir jāatjauno amatā nekavējoties, un vēl vairākas darbības, kas bija jāveic KNAB vadītājam Streļčenokam. No publiskās informācijas, kas ir pieejama man, Streļčenoks nepilda tiesas spriedumu. Un mani tas pārsteidz, jo KNAB vadītājam, arī juristam pēc izglītības, jāzina, kas ir rakstīts Krimināllikumā. Un Krimināllikuma 296.pants par tiesas nolēmumu un prokurora priekšraksta neizpildi nosaka, ka vainīgo var sodīt pat ar īslaicīgu brīvības atņemšanu,” sacīja deputāts.
Strīķe neesot redzējusi formāli rīkojumu par viņas atjaunošanu amatā. „Strīķe netiek ielaista savā kabinetā, pamatojoties ar to, ka viņai nav pielaides [valsts noslēpumam], bet viņa strādā šajā jūtīgajā apkarošanas jomā, kur ir izmeklēšanas un operatīvais darbs. Strīķe nākamajā dienā pēc atgriešanās KNAB ir iesniegusi Satversmes aizsardzības birojam (SAB), kas izsniedz pielaides, pieteikumu. Bet SAB nevar atjaunot viņas pielaidi, kas viņai agrāk ir bijusi, jo KNAB nenosūta rīkojuma projekta par viņas atjaunošanas kopiju Satversmes aizsardzības birojam,” situāciju skaidroja Latkovskis.
„Un te es redzu Krimināllikuma 296.panta pārkāpumu, ka tiesas lēmuma izpilde tiek kavēta. Ja tas tā turpināsies vēl kādas dienas, visticamāk, vajadzēs būt izmeklēšanai šajā jautājumā,” sacīja deputāts.

 

 

 

create counter