Ainars Latkovskis apmeklē Kocēnu pagastu

Andis Sedlenieks, Liesma, 2006. gada 15. februāris

 

10. februārī Kocēnu pagastu apmeklēja Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Ainars Latkovskis (JL), kas ar pagasta padomes priekšsēdētāju Maiju Kleinbergu pārrunāja sociālās integrācijas projektu norisi un perspektīvas. Ministrs apmeklēja Kocēnu pagasta padomi, sporta namu Kocēni, Kocēnu zirgaudzētavu un Rubenes baznīcu.

Vizītes laikā A. Latkovskis informēja kocēniešus par viņa vadītā sekretariāta un Pasaules bankas atvērto projektu konkursu nevalstiskajām organizācijām Latvijas laukos, kā arī aicināja pagasta nevalstiskās organizācijas piedalīties projektu konkursā. Tā ietvaros iespējams iegūt finansējumu no 500 līdz 2000 latiem pilsoniskās sabiedrības attīstību veicinošiem pasākumiem. A. Latkovskis arī vairākkārt uzsvēra, ka par sava darba galveno mērķi uzskata sabiedrības sociālo integrāciju un minētais projektu konkurss izsludināts ar mērķi to veicināt.

Viesojoties Sporta namā Kocēni – abu Latvijas florbola čempionvienību mājvietā – ministrs ministrs nāca klajā ar ideju drīzā nākotnē Kocēnos sarīkot draudzības spēli florbolā starp Saeimas deputātu izlasi un vietējo pašvaldību komandu. Izrādās, ka A. Latkovskis florbolu iepazinis vēl deviņdesmito gadu sākumā Zviedrijā un šī spēle viņam vienmēr šķitusi saistoša.

Krietni nepatīkamāk ministru gan pārsteidza Rubenes baznīca, īpaši ņemot vērā tās (un vienlaikus arī visas latviskās kristietības) tuvojošos astoņsimtgadi. A. Latkovskis bija izbrīnīts, uzzinot, ka sakrālā tūrisma attīstībai paredzētie līdzekļi līdz šim baznīcai gājuši secen, un tā nozīmīgajiem svētkiem gatavojas vien par draudzes un pašvaldības līdzekļiem, tādēļ ministrs solīja savu iespēju robežās aktualizēt Rubenes baznīcas astoņsimtgades jautājumu.

 

Un daļēja cita raksta kopija iz 14. februāra - lai Jūs nedomātu, ka pats saceru rakstus ...

 

 

eXTReMe Tracker

PULS.LV Professional statistical system