Īrijā strādā un maksā nodokļus 23 000 latviešu

Apollo, trešdiena, 2006. gada 15. februāris

 

Trešdien notika Īrijas vēstnieka Latvijā Tima Mova un īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās Ainara Latkovska tikšanās. Tās laikā Movs pastāstīja, ka pēc pēdējiem Īrijas nodokļu administrācijas datiem Īrijā strādā un maksā nodokļus 23 000 latviešu.

Tā kā šī gada martā Sekretariāta vadītāja Kristīne Vāgnere plāno doties uz Īriju, lai tiktos ar Latviešu biedrības Īrijā pārstāvjiem, Movs ieteica tikties arī ar Īrijas Ārlietu ministrijas Ārzemēs dzīvojošo īru nodaļas vadītāju. Tikšanās laikā Latkovskis un Movs pārrunāja sabiedrības integrācijas jautājumus, tai skaitā latviešu diasporas Īrijā atbalsta iespējas. Latkovskis aicināja vēstnieku pievienoties vizītē uz kādu no Latvijas pilsētām ārpus Rīgas, lai labāk iepazītu situāciju Latvijā. Savukārt Īrijas vēstnieks aicināja ministru apciemot Īriju, lai tiektos ar Īrijas amatpersonām un tādējādi vairāk uzzinātu par latviešu viesstrādnieku stāvokli Īrijā.

Sarunas laikā Latkovskis informēja vēstnieku par to, ka Latvijā dzīvojošajām mazākumtautībām pastāv iespēja saņemt Latvijas valsts finansējumu pasākumiem, kas vērsti uz etniskās identitātes, kultūras un tradīciju saglabāšanu. Viņš interesējās, vai Īrijā nepastāv kāda līdzīga atbalsta programma. Vēstnieks norādīja uz to, ka tikai pēdējo gadu kontekstā iespējams runāt par citu nacionalitāšu iedzīvotājiem Īrijā, tādēļ tādas programmas nav, taču pastāv dažādas iespējas atbalstīt nevalstiskās organizācijas un tas attiecas arī uz latviešu organizācijām Īrijā.

 

 

 

PULS.LV Professional statistical system