Īpašo uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās ciemojas Limbažu rajonā

Auseklis, Limbažu rajona laikraksts, 2006. gada 14. marts

 

Piektdienas saulainajā pēcpusdienā pie Salacgrīvas lauku sieviešu apvienības Mežābele viesu mājā Kraukļi ciemojās īpašo uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Ainars Latkovskis. Ministru interesēja, ko dara Salacgrīvas puses cilvēki, kā īstenojas Īpašo uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta un Pasaules Bankas finansētais projekts lauku NVO atbalsta programmā. Salacgrīvas lauku sieviešu apvienības Mežābele projekts Kļūsti pati sev boss! bija viens no 93, kas guva finansiālo atbalstu. No visiem Latvijas reģioniem atbalstīti 20 projekti.

 


 

Ministram jau sākumā iepaticies Mežābeles rakstītā projekta nosaukums. Latkovska kungs uzskata, ka jāatbalsta jebkāda ideja, kas nāk no laukiem un tieši tur jāattīsta pilsoniskā sabiedrība. Mežābeles sievas un arī vīri par projekta līdzekļiem apgūst projektu rakstīšanas pamatus, līdz pat novembrim mācīsies angļu valodu, jau marta beigās centīsies apgleznot zīdu.
Mežābeles vadītāja Ruta Birkenberga jutās pagodināta par ministra vizīti Kraukļos: - Mums iet labi! Līdz pat novembrim mācamies runāt angliski, ir notikušas četras projektu rakstīšanas nodarbības, esam apguvuši projektu rakstīšanas pamatus un pasniedzēja Inta Soma apsolīja palīdzēt līdz pat projektu nodošanai. 25. martā mācīsimies apgleznot zīdu, būs arī keramikas apgleznošana. Esmu apmierināta ar darbiem, enerģijas pietiek, tikai laika, kā vienmēr, pietrūkst!
Limbažu Diabēta biedrībā ministram A. Latkovskim bija neformāla tikšanās ar šīs biedrības aktīvistiem. Viņš interesējās ne tikai par konkursā atbalstu guvušā izglītojošā projekta realizācijas gaitu, bet arī par diabēta skarto cilvēku ikdienas vajadzībām un skaidroja pieteikšanās iespējas dalībai jaunos projektos. Sapulcējušies pauda atziņu, ka viņiem ir svarīgi ne tikai apgūt jaunas zināšanas un iemaņas, kā sadzīvot ar diabētu, bet arī pleca sajūta, ko rada tikšanās ar citiem šīs slimības skartajiem, pieredzes apmaiņa. Un tādu vislabāk iegūt biedrības rīkotajos pasākumos, vienotā centrā, kur apkopoti arī informatīvie materiāli, jaunākās vēstis, var izmantot mūsdienīgas saziņas iespējas.

 


 

Ministrs informēja par Briseles fondiem un pieteikšanās kārtību, ar konkrētiem faktiem ilustrēdams citu novadu neatlaidīgāko nevalstisko organizāciju piedalīšanos pat starptautiskos projektos. Daudziem jaunums bija tas, ka šāda atbalstu guvuša projekta realizēšanai līdzfinansējumu var piešķirt arī Īpašo uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts.

 

 

 

PULS.LV Professional statistical system