15.05.2008. Sniedzu interviju Latvijas Radio pirmajai programmai par aktualitātēm Latvijas iekšpolitikā ...

 

Latkovskis: TP nodarbojas ar šantāžu

15.05.2008. Apollo

 

Tautas partija (TP) sarunās ar Jauno laiku (JL) nodarbojas ar zināmu šantāžu, intervijā Latvijas Radio teica Saeimas deputāts Ainars Latkovskis.

Deputāts stāstīja, ka TP pagaidām piedāvājusi JL sadarbību tikai pašvaldību reformas jautājumā, norādot, ka atbalsta gadījumā, iespējams, aicinās opozīcijas partiju valdošajā koalīcijā. Tomēr Latkovskis teica, ka JL neatbalstīs reformu, kas ir izdevīga tikai TP, nevis Latvijai kopumā. Patlaban piedāvāto reformas «oranžo variantu» JL neatbalstīšot.

Viņš arī uzsvēra, JL ir pietiekami ilgi strādājis opozīcijā, tāpēc būšana vai nebūšana valdībā nav partijas pašmērķis. «Latvijai nav vajadzīga vēl viena Tautas partija,» teica Latkovskis.

07.05.2008. Piedalījos raidījumā Kas notiek Latvijā?, aizstāvot viedokli, ka Latvijai, ņemot vērā tehnoloģiju attīstības līmeni, nav nepieciešama nesamērīgi dārga Nacionālās bibliotēkas ēka. Uzskatu, ka projekts ir jāpārskata, lai ievērojami samazinātu tā izmaksas un pielāgotos tehnoloģiju prasībām. Raidījuma fragmentus var redzēt videoklipā ...

JL sola "saberzt miltos" SC

03.05.2008. LETA

 

Partija «Jaunais laiks» (JL) uz futbola spēli bez kompromisiem izaicinājusi politiskos oponentus no «Saskaņas centra» (SC), informēja Saeimas deputāts Ainārs Latkovskis. Futbola spēle notiks svētdien, 4.maijā, plkst. 17 sporta kluba «Arkādija» stadionā, Uzvaras bulvārī 10, Rīgā. JL komandas kapteinis un šīs spēles idejas autors Latkovskis norāda, ka JL komanda ir nobriedusi «saskaņiešu» futbolistus «saberzt miltos». «Par draudzību te nevar būt ne runas, tā būs īsta cīņa bez kompromisiem,» uzsver Latkovskis.

JL komandā spēlēs 9.Saeimas deputāti Latkovskis un Artis Kampars, Rīgas domes deputāts Olafs Pulks, bijušais Saeimas deputāts Alberts Krūmiņš, Siguldas domes deputāts Artis Murāns, Talsu domes deputāts Andris Dedzis, Saeimas JL frakcijas konsultants Edgars Baldunčiks un Saeimas deputāta palīgs Lauris Baranovskis. SC komandā iekļauti 9.Saeimas deputāti Vitālijs Orlovs un Ivans Klementjevs, Jelgavas domes deputāts Sergejs Nevoļskis, Saeimas deputātu palīgi Gvido Bokša un Aleksejs Holostovs, kā arī SC Rīgas nodaļas pārstāvji Oļegs Samoiļenko un Mihails Čumakovs.

 

16.04.2008. Piedalījos raidījumā Kas notiek Latvijā, veltītā Godmaņa valdības tā dēvētajām simts dienām. Īstenībā jau nekādu simts dienu tur nav, jo koalīcijas sastāvs ir tas pats vecais, vienīgi nedaudz pārbīdītas figūras. Šos un vēl virkni citu apsvērumu tad arī paskaidroju, tikai patiesība valdības vīriem nez kādēļ negāja pie sirds. Iespējams, suns zina ko ēdis. Raidījuma digitālo ierakstu iespējams noskatīties arī manā mājas lapā ....

12.03. 2008. Aicinu visus tos Latvijas pilsoņus, kuriem rūp savas valsts nākotne, parakstīties par to, lai notiktu referendums par tādu grozījumu iekļaušanu Satversmē, kas nākotnē ļautu vēlētājiem nepieciešamības gadījumā atlaist saeimu. Ja ir interese, plašāks paskaidrojums un ceru, ka arī atbildes uz visiem pozicionāru iebildumiem, Viedokļos un komentāros ...

 

03.03.2008. Notika partijas Jaunais laiks ārkārtas kongress, kura laikā tiku ievēlēts JL valdē. Lai ko arī neteiktu nelabvēļi, gaisotne bija ļoti optimistiska un cerīga, tādēļ baumas par JL nāvi acīmredzami ir priekšlaicīgas, drīzāk gan otrādi.

 

Foto no laikraksta Diena interneta versijas. Mirklis partijas kongresā.

 

24.01. 2008. Aprobežošos ar ziņu interneta portālā Delfi:

 

Koalīcija liedz Latkovskim strādāt Juridiskajā komisijā

 

Saeima ceturtdien neatbalstīja partijas "Jaunais laiks"(JL) deputāta Ainara Latkovska atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas, lai ievēlētu Saeimas Juridiskajā komisijā. Līdz ar Latkovska ievēlēšanu šajā komisijā tur būtu nostiprinājušās opozīcijas pozīcijas, turklāt opozīcija "rezultatīvāk" varētu strādāt pie tā dēvēto "antimafijas pantu" sagatavošanas Kriminālprocesa likumā.

Par Latkovska atsaukšanu no Aizsardzības komisijas balsoja 40 deputāti, pret 39, bet atturējās 5, līdz ar to šis jautājums, kā arī nākamais par Latkovska ievēlēšanu Juridiskajā komisijā tika noraidīts. Tā kā šo komisiju sev izvēlējies arī opozīcijā esošais pie frakcijām nepiederošais Aigars Štokenbergs, tad līdz ar Latkovska ievēlēšanu opozīcijas iespējas ietekmēt lēmumus šajā komisijā nostiprinātos.

JL deputāti ir sašutuši par Saeimas lēmumu neatbalstīt Latkovska iecelšanu šajā komisijā. Par galveno mērķi, izvirzot Latkovski darbam Juridiskajā komisijā, JL uzskatīja nepieciešamību "atdzīvināt" komisijas darbību pie nozīmīgiem, taču šobrīd bez ievērības atstātiem vai apzināti kavētiem likumprojektiem, tostarp grozījumiem Krimināllikumā jeb tā sauktā antimafijas panta.

"Mūsu mērķis ir atjaunot sabiedrības ticību likumībai, taisnīgumam un tiesai – bez tās cilvēks nejūtas droši savā valstī. Diemžēl valdošā koalīcija joprojām izmanto sev raksturīgos paņēmienus, lai to nepieļautu", pauž JL Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

 

 

04.10.2007. Aicinu savus partijas biedrus 6. oktobra Jaunā laika kongresu uzskatīt par robežšķirtni, pēc kuras koncentrēties uz problēmām valstī ...

07.07. 2007. Aicinu visus tos Latvijas pilsoņus, kuriem rūp savas valsts nākotne, piedalīties referendumā un nobalsot PAR drošības likumu grozījumu nestāšanos spēkā.

Nekur un neviens nav vēlētājiem solījis, ka jaunie grozījumi nebūs līdzīgi iepriekšējiem pēc satura, lai arī atšķirsies vārdiski. Taču gadījumā, ja vēlētāji referendumā nobalsos par grozījumu atcelšanu, bez vēl viena referenduma vairāk nebūs iespējams pieņemt arī saturiski līdzīgus grozījumus.

 

03.04.2007. Sākas parakstu vākšana, lai notiktu referendums par grozījumiem likumdošanā, kas attiecas uz valsts drošības iestādēm.

Es uzskatu, ka ikvienam ir jāparakstās par referenduma rīkošanu, jāpiedalās tajā un jābalso pret, jo ja tauta atceļ apturētos likumus, tad Saeimas deputāti saturiski līdzīgus vairs nevar pieņemt, bet ja neizdodas savākt parakstus tautas nobalsošanai, tad valdošā koalīcija jau nākamajā dienā var sākt izstrādāt tāda paša vai līdzīga satura grozījumus.

01.02.2007. "Abrene - mūsu! Kalvītis - kangars!" (skat. nozīmīti)

 

Neapgalvošu, ka ticu iespējai - Krievija varētu kādreiz nākt pie prāta un atdot Latvijai Abrenes apriņķi, taču uzskatu, ka:

1) jautājums par izmaiņām valsts teritorijā ir risināms tikai un vienīgi visas tautas nobalsošanā, kā to paredz Satversme. Pārkāpumiem, kā zināms, ir tieksme vērsties plašumā, un ja valdošajai koalīcijai izdosies vienreiz uzspļaut valsts pamatlikumam, tad līdz nākamajiem pārkāpumiem nebūs ilgi jāgaida. Satversme ir jāievēro ikvienam, lai kas viņš arī nebūtu, vai arī nedomātu esam.

2) pilnīga atteikšanās no Abrenes nozīmē arī atteikšanos no iespējas nākotnē prasīt Krievijai kompensēt nolaupīto Latvijas teritoriju, un šī iemesla dēļ neuzskatu, ka mums būtu jāsteidzas ar robežlīguma parakstīšanu. Tajā pašā laikā esmu gatavs pieņemt jebkādu viedokli par Abreni - ar nosacījumu, ka to apstiprinājis pilsoņu balsojums.

 

21.05. 2006. Valmierā vedu Jaunā laika komandu cīņā par Liesmas kausu futbolā. Šis zibensturnīrs bija manu skolas gadu laikā un droši vien būs arī manu mazbērnu laikā. Ja tā godīgi, tad spēlējot Valmieras Viestura 3. viduskolas komandā, mēs guvām lielākus panākumus. Savukārt vietējais laikraksts Liesma par mūsu aktivitātēm rakstīja ...

  

Futbols gan politķiem,gan skolaspuikām

Liesma, Valmieras rajona laikraksts, 2006. gada 27. maijs

  

Tieši tāda ir jau nedaudz sirmot sākušā Liesmas kausa būtība – pulcēt zaļajā laukumā futbola spēles entuziastus, neskatoties uz kājbumbotāju vecumu, spēlētprasmi un stāvokli sabiedrībā. Tāpēc viņsvētdien nenoliedzami mājīgākajā Valmieras futbola laukumā Daliņa stadiona tribīņu priekšā gana labi jutās gan absolūtie entuziasti skolaspuikas no Stacijas kojām jeb SK-26, gan pavisam citas spēles lietpratēji – politiķu komanda no partijas Jaunais laiks, kuru cīņā vadīja eksministrs Viesturskolas absolvents Ainārs Latkovskis un Rīgas domnieks, bijušais Latvijas TV šefs Olafs Pulks. 

Iespējams, tieši politiķu iznāciens bija viens no tiem iemesliem, kāpēc krietnas trīs stundas Liesmas zibensturnīrā notiekošajam Valmierā sekoja arī viena no Latvijas TV Panorāmas trim svētdienas izbraukuma kamerām. Jebkurā gadījumā tāda rīdzinieku uzmanība priecē.

02. 05. 2006. Negaidīts, taču ļoti patīkams pārsteigums. Saņēmu Polijas valsts apbalvojumu – sudraba medaļu Gloria Artis – par Latvijas poļiem sniegto atbalstu laikā, kad biju Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās. Protams, vienmēr atradīsies kāds, kas apgalvos - Latkovskis kā ministrs visu darīja nepareizi, taču vai nu tiešām Polijas Ārlietu ministrija nezinās, ko dara. Un tā nu es tagad esmu medaļots. 

 

15.03.2006. Kopā ar Vācijas vēstnieku Latvijā Eberhardu Šupiusu viesojāmies Līgatnē. Priecē, ka tik patīkama vieta neatrodas tālu no manas dzīvesvietas Siguldas.