Deputāti interesējas par fotoradaru ieviešanas līguma izpildi

12.12.2011., LETA

 
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija nosūtījusi vēstuli Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim, lūdzot sniegt informāciju, kāda ir situācija fotoradaru ieviešanas līguma izpildē un vai ir sākta līgumsoda izpilde par plānotā pakalpojuma nenodrošināšanu, pastāstīja komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība).
Komisija jautājumu par pārvietojamo un stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu un problēmām jau skatīja 16.novembra sēdē. Deputāti tika informēti, ka notiks vērtēšana, vai uzņēmējs ir izpildījis savas saistības, un, ja tās netiktu izpildītas, būtu jāsāk līgumsoda nomaksa par pirmās kārtas kavējumu. Vēstulē Valsts policijas priekšniekam komisija arī lūgusi atsūtīt iepirkuma līguma kopiju.
A. Latkovskis pastāstīja, ka komisija atkārtoti jautājumu par fotoradaru ieviešanas gaitu varētu skatīt janvārī.
Jāatgādina, ka uzņēmējiem, kuriem atbilstoši līgumam vajadzēja jau oktobrī piegādāt pārvietojamos radarus, iespējams, par kavēšanos būs jāmaksā soda nauda dažu tūkstošu latu apmērā, intervijā Latvijas Radio iepriekš sacīja Valsts policijas (VP) Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.
Zivtiņš stāstīja, ka kavēšanās nav bijusi apzināta, jo uzņēmēji, slēdzot līgumu vai piedaloties konkursā, līdz galam neapzinājās tās problēmas, ar kurām saskarsies, lai izpildītu līguma nosacījumus. Tas saistīts ar stacionāro radaru uzstādīšanu, kas prasa milzu darbu ar projekta izstrādi katram objektam un saskaņošanu dažādās iestādēs.
Jau ziņots, ka sākotnēji daļu jauno fotoradaru bija iecerēts izvietot jau 21.oktobrī, bet iepriekš neparedzamu iemeslu dēļ to nebija iespējams izdarīt, tādēļ policija ar fotoradaru piegādātājiem vienojās par mēnesi pagarināt līguma izpildes termiņu. 15 radari tika izvietoti vien 21.novembrī.
Saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem fotoradarus piegādā un uzstāda trīs juridisko personu apvienība, kurā iekļauta AS "Vitronic Baltica", vācu kompānija "Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme" un SIA "Komerccentrs DATI grupa".

 

 

create counter