Aizsardzības komisija Valkā iepazīsies ar notiesāto elektroniskās uzraudzības ieviešanas gaitu

06.05.2014., LETA

 

Lai iepazītos ar notiesāto elektroniskās uzraudzības ieviešanas gaitu un aprīkojumu, kā arī ar Igaunijas ekspertiem pārrunātu šādas uzraudzības praktiskos aspektus, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti šodien apmeklēs Valsts probācijas dienestu (VPD) Valkā.
"Jau no nākamā gada Latvijā kā alternatīva ieslodzījumam tiks ieviestas elektroniskās aproces, un tas paredzēts ciešā sadarbībā ar Igaunijas ekspertiem. Mūsu kaimiņvalstī notiesāto elektroniskā uzraudzība ieviesta jau 2007.gadā un uzskatāma par veiksmīgu piemēru," norāda komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V). Komisijas izbraukuma sēde sāksies plkst.10.30 Valkā, Rīgas ielā 12a.
Kā ziņots, elektroniskās uzraudzības aproces, kuras Latvijā plānots ieviest līdz 2015.gadam, nebūs paredzētas kādai konkrētai noziedznieku grupai, bet skaidrs, ka vismaz sākotnēji tās galvenokārt varētu izmantot tādu personu uzraudzībai, kuras pastrādājušas mazāk smagus noziegumus.
Kā 2013.gada otrajā pusē klāstīja VPD priekšnieka vietnieks Mihails Papsujevičs, cilvēkiem, kuri pirms termiņa būs nosacīti atbrīvoti, piemērojot elektronisko uzraudzību, nevajadzēs obligāti 24 stundas diennaktī atrasties savā dzīvesvietā. Iepriekš saskaņojot maršrutu ar VPD, viņi varēs saņemt atļauju noteiktos laikos apmeklēt noteiktas vietas.
Latvijas gadījumā elektroniskajā uzraudzībā plānots izmantot radio frekvences tehnoloģiju. Līdzko aproce zaudēs saskari ar ķermeni - tiks noņemta no kājas vai rokas -, uzraugošajai institūcijai automātiski tiks nosūtīts trauksmes signāls.

 

 

create counter